Середа, 30 вересня

Останні новини довкола постаті народної депутатки Надії Савченко радше нагадують сюжетні елементи класичних бойовиків, у яких на плечі обраного бійця покладається якась надзвичайно жорстока місія. Однак якщо у фільмах здебільшого зрозуміло, хто грає за «добрих», а хто зрештою виявиться «поганцем», то реалії української політики часом змушують затамувати подих та спостерігати: що ж буде далі. Зокрема, цього четверга, 15 березня, одне з провідних українських онлайн-видань повідомило, що нібито Надії Савченко вдалося принести до приміщення Верховної Ради пістолет і три гранати. Окрім того, сама народна депутатка заявила, що кожен хоча б раз замислювався над тим, аби підірвати будівлю з народними обранцями. Про що розповідають у контексті події довкола Савченко – у реакціях від Opinion.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що до Верховної Ради надійшла пропозиція зняти з Надії Савченко депутатську недоторканність та арештувати. Нардепка, за словами Геращенка, підозрюється у спробі збройного державного перевороту методом терору. На думку автора допису, арешт може стати цілком логічним підсумком епопеї з «розкрученням російськими спецслужбами багатосерійної мильної опери про Надію Савченко».

Новину про те, що Надія Савченко нібито погрожувала пістолетом і гранатами у залі парламенту, підтвердив журналіст Андрій Дзиндзя. Він запевнив, що з приміщення зали її вивели інші народні обранці.

Журналіст і колишній політик Євген Лешан не повірив новині про плани Савченко підірвати Верховну Раду, зазначивши, що все виглядає дещо непродумано та недопрацьовано.

Народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що Надії Савченко абсолютно начхати на життя людей. Також політик додав, що вона не заслуговує на звання Героя України, та повідомив про звернення до влади із закликом позбавити її цієї нагороди.

Експерт ринку праці Сергій Марченко переконаний, що з доказами щодо планів Савченко здійснити військовий переворот не може бути жодних проблем. Натомість Марченко поцікавився, звідки взагалі беруться такі «савченки» та хто їх підтримує. Експерт впевнений, що Надія Савченко активно використовує слова-маркери, які одразу «вмикають» свідомість ультрапатріотів. Ці маркери можуть зачепити так сильно, що навіть зараз знайдуться люди, які заявлятимуть, що Савченко не винна.

Пізніше Марченко жартома повідомив, що після останніх новин щодо Савченко фраза «мавпа з гранатою» заграла новими фарбами.

Політичний консультант Олексій Мінаков впевнений, що Савченко могла б здійснити криваву бойню у стінах Верховної Ради, особливо враховуючи її заяву про те, що військовий переворот в Україні є явищем цілком очікуваним та й узагалі правильним. Експерт також вважає, що справу Савченко не слід пов’язувати з політичною боротьбою з опонентом, оскільки вона не становить жодної політичної загрози для чинної влади.

Народний депутат Ігор Мосійчук охарактеризував події доволі лаконічно.

Журналістка Мар’яна П’єцух нагадала, що фактично до стін парламенту Савченко прийшла завдяки Юлії Тимошенко, яка включила її до свого списку. Журналістка також поцікавилася, чи висуватимуть адвокати Савченко версію про те, що «терористку Надію» придумала влада, аби знизити рейтинги Тимошенко.

Назар Приходько, волонтер, журналіст і громадський діяч, погодився, що чимала частина українців не проти того, аби підірвати Верховну Раду, однак виникає логічне питання: навіщо? Для когось це може бути варіантом приведення до влади нових політиків, але Савченко пропонує підірвати заради підриву, дестабілізації країни зсередини, знищення її державності та незалежності. У цьому, на думку волонтера, полягає головна різниця. Приходько наголосив, що Савченко необхідно позбавити всіх регалій і посадити, а головною ціллю має стати Медведчук.

Пізніше Назар Приходько повідомив, що Савченко прийшла на ефір до ведучої Наталії Влащенко, яка до цього запрошувала не менш сумнівних осіб: Портнова та Шуфрича.

Колишній нардеп і політичний консультант Віктор Уколов підкреслив, що Надія Савченко під час свого брифінгу повторила практично всі штампи російської пропаганди щодо української влади й чітко показала себе прихильницею версії, що на Майдані ми самі себе розстрілювали або принаймні спровокували ці розстріли.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська підтвердила думку Уколова щодо використання Надією Савченко штампів російської пропаганди. Саму ситуацію експертка назвала уроком насамперед для «Батьківщини», яка привела Савченко до політичного життя та надала їй відповідні повноваження. Тим паче, що у списках цієї партії і до цього проходили сумнівні особистості на кшталт Андрія Портнова.

Чи не єдиним, хто прокоментував ситуацію з почуттям гумору, виявився блогер Антон Ходза. Але навіть у його дописах є натяк на можливе неспокійне продовження.

Залишити коментар