Субота, 5 грудня

У неділю, 18 березня, в Миколаєві у власній квартирі пострілом із бойового пістолета скоїв самогубство 29-річний військовий льотчик, в.о. голови миколаївського аеропорту Владислав Волошин. Будучи пілотом штурмовика Су-25 299-ї миколаївської бригади тактичної авіації, він неодноразово завдавав ударів по російським бойовикам на території України, загалом на його рахунку 33 бойових вильоти. Нагадаємо, після точного удару по окупантам під Новокатеринівкою 29 серпня 2014 року літак Волошина був збитий, внаслідок чого льотчик катапультувався та приземлився на окупованій території. Однак навіть попри отриману травму йому вдалося пройти повз блокпости бойовиків та вибратись до позицій українських військ.

Миколаївський журналіст Андрій Лохматов наголосив, що загибель легендарного українського військового пов’язана з останнім місцем його роботи – аеропортом у Миколаєві.

Пізніше Лохматов розповів про листування загиблого Волошина, в якому можна відшукати ймовірні причини самогубства льотчика. Зокрема, йдеться про конфлікт між Владиславом Волошиним та головою Миколаївської обласної державної адміністрації Олексієм Савченком.

Сам Олексій Савченко висловив співчуття сім’ї та рідним загиблого військового, зазначивши, що й досі пам’ятає момент їхньої зустрічі та знайомства. Разом з тим губернатор закликав припинити займатися незрозумілими речами, зокрема розповсюдженням листування, додавши, що є правоохоронні органи, які об’єктивно і неупереджено розберуться в тому, що сталося.

Журналіст Дмитро Гнап розповів, що два місяці тому журналіст Андрій Лохматов зробив резонансне розслідування про те, як оточення глави миколаївського губернатора організувало тендерну оборудку на ремонті аеропорту. Журналістові навіть вдалося отримати важливий аудіозапис, на якому чути, як оточення Савченка відверто нахиляє Волошина погодити фіктивні результати конкурсу на ремонт будівлі.

Гнап також додав, що Олексій Савченко, імовірно, вийде сухим із води. Журналіст висловив бажання, аби Генпрокуратура допитувала губернатора на предмет смерті Волошина, однак одразу додав, що Юрій Луценко не поспішає псувати настрій своєму колишньому колезі по фракції.

Журналіст Сергій Костеж також підтвердив думку про те, що Савченко в будь-якому разі залишиться без покарання.

Волонтер Родіон Шовкошитний теж приєднався до гіпотези про провину Савченка.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва переконана, що відсутність офіційної реакції влади на трагедію у Миколаєві є неприпустимою.

Леонід Швець, блогер та політолог, із відчутним сарказмом пожартував, що президент усунув Олексія Савченка від виконання своїх обов’язків на період розслідування. Цікаво, що далеко не всі відчули сарказм автора допису.

Репортер Андрій Прокопенко зазначив, що останні три роки життя Волошина були дуже насиченими, а такі зміни, імовірно, викликають стрес та негативні емоції, з якими не завжди вдається справитися. Однак Прокопенко додав, що ще надто рано робити якісь висновки та розвішувати ярлики, оскільки абсолютна правда залишається невідомою.

Військовий Павло Москаленко розповів, що самогубство Владислава Волошина можна порівняти хіба що з лелеками, які сьогодні повернулися із зимівлі в надії на весну, а потрапили на люті й безжально вбивчі морози. Москаленко переконаний: не лише морози вбивають лелек, але й наша зверхність і байдужість до всього, що коїться поза нашим порогом.

Боєць батальйону «Донбас» Мирослав Коптило зізнався, що йому складно підшукати еквівалент цінності, яку становив для нашої країни загиблий Волошин.

2 комментария

Залишити коментар