Понеділок, 28 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Писати прогноз погоди, в якому нарешті з’явиться сонячна надія на справжню, не формальну весну, – суцільне задоволення. Вже не кажу про дату 23 березня, коли все людство святкує Всесвітній день метеоролога. Адже люди жили без даху над головою, без вишуканої кухні, без порад юристів, без доріг, планшетів, брендового одягу, без літаків і автомобілів, без вчителів і навіть лікарів. Але ніколи людина не нехтувала погодою, від якої часом залежало її життя, і завжди задивлялася на зорі, дивилася під ноги, вивчала високе небо й найменшу краплю на травинці, щоб зрозуміти суть таких цікавих таємничих речей, як дощ, сніг, вітер, хуртовина, ожеледь, заморозки чи спека.

Саме 23 березня, у п’ятницю, у Всесвітній день метеоролога, денна температура повітря в Україні вже показуватиме досить комфортні -3+4 градуси, а на півдні України – навіть +5+10 градусів. Суттєві опади також відсуне потужна зона високого атмосферного тиску, антициклон. Повсюди буде сухо, лише в південній частині пройдуть мокрий сніг та дощ.

24-25 березня, вихідними, в Україні переважатиме суха повітряна маса, опади малоймовірні. Температура повітря вночі ще буде низькою, -4-9 градусів, місцями до -12 градусів. Проте вдень за допомогою сонячних прояснень поступово потепліє до 0+6 градусів.

Фото: www2.wetter3.de

26-27 березня потепління триватиме й протягом дня очікується +1+8 градусів, на півдні до +12 градусів. Проте потепління дещо нівелюється вологим повітрям, дощами, які принесуть атмосферні фронти із заходу Європи. У дощах можливе погіршення видимості та посилення вітру. За такої синоптичної ситуації люди із серцево-судинними недугами можуть почувати себе некомфортно. Також водіям на дорогах слід бути уважнішими.

28-29 березня потепління досягне денних +7+14 градусів, на півдні України очікується +10+17 градусів. Дощі найбільш імовірні в середу-четвер у західних та північних областях.

У Києві найближчими днями потепління набиратиме обертів. 23 березня вночі ще холодно, до -10 градусів, проте вже вдень, у Всесвітній день метеоролога, очікується близько нуля.

24-25 березня у столиці буде сухо, переважно сонячно, вночі ще підмерзне до -5-8 градусів, але в денні години потепліє до +2+5 градусів.

На початку наступного тижня у столиці потепління триватиме і досягне максимально +4+9 градусів. Суттєві опади малоймовірні, лише 26 березня пройдуть періодичні дощі.

У весни були дуже важливі справи, якщо вона так затрималася цього року. Але наша радість із приводу її візиту завжди така велика й тепла, що розтопить будь-який зальотний мороз. Весна розпочинається в Україні.

Залишити коментар