Понеділок, 28 вересня

Слідчі Служби безпеки України затримали народну депутатку Надію Савченко прямо у приміщенні Верховної Ради. Сама підозрювана відмовилася слідувати до СБУ автівкою, попросивши пройти туди пішки, на що отримала згоду оперативника. Перед цим парламентарі підтримали подання генерального прокурора на зняття з Надії Савченко депутатської недоторканності, її затримання та арешт. Ще раніше Юрій Луценко продемонстрував відеодокази причетності Савченко до підготовки терористичного акту. Нагадаємо, Opinion вже писав про конфлікт довкола Надії Савченко. Нові подробиці – у наших реакціях.

Прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган оприлюднила в соціальній мережі відео з доказами, яке демонстрував народний депутат Юрій Луценко. Також Сарган додала, що склад Ради змінюється, а техніка підводить.

Пізніше Сарган повідомила, що генпрокурор підписав та оголосив підозру народному депутату в присутності її адвоката.

У коментарях до допису журналістка та письменниця Зоя Казанжи зазначила, що головне – аби Савченко не випустили на поруки, на що Сарган відповіла, що злочини, які їй інкримінують, не передбачають «руки-ноги і заставу».

Президент України подякував працівникам Служби безпеки та Генеральної прокуратури за врятовані життя людей внаслідок запобігання масових терактів і відкритої російської спецоперації проти України. На думку Петра Порошенка, все це є черговим нагадуванням, що проти України ведеться широкомасштабна гібридна війна, вистояти в якій ми зможемо, лише об’єднавшись.

Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик розповів, скількома голосами депутати підтримували надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та тримання під вартою. За словами активіста, після продемонстрованих записів – це єдина адекватна реакція.

Народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко наголосив, що українці витягували Савченко з тюрми не для того, щоб вона влаштовувала теракти та вбивала всіх, хто потрапить під руку. З цієї ситуації, на думку Ляшка, ми повинні винести один урок: не все те золото, що блищить. Треба сприймати все розумом, а не емоціями і не давати себе дурити.

Нардеп Ігор Мосійчук зазначив, що Юрій Луценко підтвердив те, про що він сам наголошував від самого початку: жодного військового перевороту в Україні не готувалося. Жоден військовий підрозділ не підтримав Савченко в її планах і не став на її захист. Весь цей план, на думку Мосійчука, був спробою двох осіб – Савченко і Рубана – діяти в інтересах російського агресора.

Політичний консультант Олексій Мінаков розповів, що після перегляду фільму від Генпрокуратури справдилися найгірші очікування. Савченко реально хотіла до виборів підірвати себе разом із керівниками держави. Кіно, за словами експерта, лише підтвердило, що це неадекватна і некерована особа, а найголовніше – небезпечна для українського суспільства.

Філософ, культуролог, перекладач Олексій Панич переконаний, що завдяки Савченко добре зрозуміло, хто медійно грає проти України. Наприклад, деякі телеканали вустами абсолютно невідомих експертів реалізують спецоперацію «порятунок рядової Савченко». «Диригентом» цієї вистави, вочевидь, є Віктор Медведчук.

Блогер Іван Оберемко порадив не читати реакції, а переглянути відеозапис, опублікований Генеральною прокуратурою, оскільки все це дуже серйозно і взагалі не смішно.

Працівник прикордонної служби Олег Медведчук зазначив, що задоволений затриманням Надії Савченко, оскільки людина, яка закликає до масових вбивств українців і співпрацює зі злочинцями, повинна бути позбавлена волі.

Літературний оглядач і журналіст Юрій Володарський запевнив, що час звикнути до того, що найбільш дивні речі можуть виявитися правдою.

Катерина Гандзюк, блогерка та керуюча справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, написала, що найгіршим є те, що з усіх представників фракцій з питання Савченко єдиний нормальний виступ мав Олег Ляшко, всіх інших соромно слухати і страшно дивитись.

1 комментарий

Залишити коментар