Неділя, 27 вересня

У соціальній мережі з’явилась інформація про те, що Віталій Хомутиннік, колишній член «Партії регіонів» та нинішній співголова депутатської групи «Відродження», почав агітувати за свою кандидатуру на наступні президентські вибори. Крім посилання на «кандидатський» сайт, користувачі поділилися також світлинами з розвішаними в різних містах афішами, на яких екс-регіонал постає у вишиванці. Щоправда, сайт проіснував недовго, а представники «Відродження» назвали інформацію фейковою.

Інформацію про нібито початок просування Хомутинніком своєї кандидатури на посаду президента розповсюдив блогер Денис Казанський. За його словами, агітаційні матеріали були помічені в Нікополі та Черкасах.

Пізніше блогер додав, що ситуація з екс-регіоналом виявилася доволі дивною, оскільки зовнішня реклама із заявкою на майбутню президентську кампанію була помічена в декількох округах, а саму новину про амбіції Хомутинніка розповсюдили доволі пристойні засоби масової інформації. Тепер, за словами Казанського, всі новини видалені, сайт «майбутнього президента» не працює, а партія «Відродження» запевняє, що це фейк. Блогер впевнений: ситуація є прикладом доволі дивного піару, або ж сам Хомутиннік отримав від когось по голові за свою самодіяльність. Автор допису також оприлюднив скріншот із сайту, що вже не працює, кандидата на президентське крісло.

На сторінці партії «Відродження» висловили подяку невідомим «доброзичливцям» за ідею першоквітневого жарту. Прес-служба політичної сили офіційно заявила, що інформація є неправдивою, оскільки у країні не стартувала виборча кампанія, а тому партії поки не висувають кандидатів. Натомість у «Відродженні» пообіцяли неодмінно взяти участь у майбутніх президентських перегонах.

Заяву про фейковість агітаційних листівок оприлюднив і народний депутат Антон Яценко, якого деякі ЗМІ назвали «хрещеним батьком тендерної мафії». Згідно з його дописом, партія ще не прийняла рішення, кого саме висувати на посаду президента, тому оприлюднена інформація є брехнею та провокацією. Також Яценко попросив журналістів не публікувати подібні заяви без підтвердження прес-служби.

Співзасновник волонтерського об’єднання «Народний тил» Роман Сініцин назвав ситуацію найкоротшою передвиборчою кампанією в історії.

Волонтер Родіон Шовкошитний назвав новину цирком, оскільки, ймовірно, Хомутиннік не узгодив попередньо свої дії, через що партія та Яценко змушені були придумувати якісь невпевнені спростування.

Блогер Антон Ходза з відчутним сарказмом зазначив, що «кандидатові у президенти» не вистачає поряд із вишиванкою червоно-чорного прапору, а тому кампанія не зараховується.

Пізніше Ходза пожартував, що українці очікували на агітаційну кампанію від Святослава Вакарчука, однак отримали натомість Хомутинніка.

Журналіст Іван Яковина спочатку припустив варіант, у якому в другий тур виборів разом із Хомутинніком виходить Ілля Ківа, однак одразу зазначив, що таке поєднання викликає «синій екран смерті».

Анна Гвоздяр, волонтерка, назвала агітаційний стиль нардепа від «Відродження» дуже смішним, оскільки «опозиція вже не та», хоча й у вишиванці, як і треба для народної любові.

Політичний консультант Олексій Мінаков спробував розібратися, чим насправді було висунення у президенти Хомутинніка: фейковою провокацією чи фальстартом. На думку експерта, є підстави повірити в заяву «Відродження», оскільки представлені агітаційні матеріали містили помилку в прізвищі кандидата. Адже складно припустити, щоб виконавці допустили таку погрішність щодо того, хто платить їм гроші. Однак Мінаков не виключив варіант, що Хомутиннік дійсно зібрав довкола себе команду бездар, які вирішили лізти поперед батька в пекло та тестували його імідж.

Користуючись нагодою, політичний експерт розповів докладніше про біографію «кандидата». Серед найцікавіших моментів: відданість і прихильність «Партії регіонів», призначення головою комітету з питань податкової та митної політики за часів Януковича та скручена «дуля» журналісту, який просто фотографував Хомутинніка з ложі Верховної Ради. Мінаков зазначив, що Генпрокуратура минулого року відкрила провадження проти нардепа щодо можливого ухилення від сплати податків, але вже за кілька місяців справу закрили.

Залишити коментар