Субота, 5 грудня

Весна не поспішає займати панівне місце у метеорологічній ситуації країни, однак сьогодні користувачів соціальних мереж здивувало не саме продовження сніжних буднів, а колір опадів. На Одещині випав сніг жовтуватого кольору, який, за словами користувачів, залишає помітні плями на одязі. Хтось вже встиг відшукати причини у вибухах на чеському хімічному заводі, інші ж пояснюють це святом комунальників, мовляв, сніг випадає одразу з піском. Що насправді спричинило аномальні за кольором опади – у реакціях Opinion.

Головний синоптик країни та авторка прогнозів погоди на Opinion Наталка Діденко пояснила, що синоптики не компетентні в кольорах опадів, однак зазначила, що сніг на Одещину приніс південний циклон, який прийшов із Балкан. Тому саме там потрібно шукати «частинку піщано-глинистих фракцій», які знайшлися в ізмаїльському снігу. Діденко заспокоїла, що шкідливих речовин у такому рожево-жовтому снігу не виявлено.

Висновки експертів, про які писала Наталка Діденко, опублікував на своїй сторінці міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко. Згідно з інформацією Дунайської гідрометеоролічної обсерваторії, спеціалісти лабораторії з нагляду за забрудненням природного середовища не виявили небезпеки у кольорових опадах, а тому хвилюватися щодо цього не потрібно.

Журналіст Віталій Мілевич пожартував, що сніг втомився від бездіяльності робітників комунальних служб, тому вирішив випасти одразу із сумішшю піску та солі. Тому за тротуарами тепер можна не слідкувати.

На сторінці українського гідрометцентру повідомили, що перші кольорові опади випали ще минулої доби. Причиною синоптики назвали переміщення пилової хмари з районів північної Африки.

Журналістка та громадська активістка Олена Ротарі розповіла, що кольоровий сніг – це наслідки піщаної бурі у Лівійській пустелі. До того ж жовтий і рожевий сніг випав і в Грузії.

Музичний критик, музикант, журналіст і блогер Олександр Топілов жартома згадав пісню американського виконавця Френка Заппи Don’t Eat the Yellow Snow. Однак незрозуміло, що робити, якщо сніг вже випадає такого кольору.

Леонід Францескевич, спортивний журналіст, зізнався, що за 31 рік життя подібне бачить вперше.

Український актор і телеведучий Яків Гопп спочатку сприйняв незвичний колір опадів за візуальний ефект, лише потім зрозумівши, що дійсно випав жовтий сніг.

Журналістка Олена Добровольська запропонувала спочатку визначитися з кольором снігу, оскільки хтось називає його коричневим, а хтось жовтим чи навіть помаранчевим. Однак незвичних опадів було достатньо, аби новини про Надію Савченко зникли зі стрічки новин.

Залишити коментар