Субота, 26 вересня

Нещодавно у Міністерстві культури України відбулось урочисте нагородження діячів культури. Подія мала б шанси залишитися непоміченою у соціальних мережах, якби представники зоозахисної ініціативи UAnimals не помітили, що державну нагороду отримав і Сергій Кабаков, керівник Державної циркової компанії України, який став відомим читачам українських ЗМІ зокрема і через любов до полювання та оприлюднення у соціальних мережах світлин поряд із вбитими тваринами.

На сторінці UAnimals оприлюднили декілька світлин, де Кабаков позував разом із тільки-но вбитими «трофеями», та нагадали, що мисливець відповідає за номери з тваринами у державних цирках. Таке собі символічне поєднання обов’язків та захоплення.

Заради справедливості слід відзначити, що Кабаков отримав далеко не найвищу з можливих нагород, а саме – грамоту Верховної Ради України.

Цікавішою є позиція самого міністра культури, який не так давно виступив за продовження експлуатації тварин у цирках. За його словами (якщо, звісно, вірити офіційному сайту Міністерства культури), ці відзнаки є «невеликим державним компліментом, певним імпульсом і сатисфакцією українським митцям за їхній внесок у розвиток культури та побудову сучасного мистецького обличчя України». І дійсно, таке мистецьке обличчя гріх не нагородити.

Також міністр додав, що подібні звання мають отримувати люди академічного жанру. Далі Нищук зазначив, що радий привітати кожного «попри різні дискусії». Які саме дискусії мав на увазі міністр культури та чи знайомий він із захопленнями Сергія Кабакова – залишається загадкою.

Звісно, не привітати свого очільника не могли і на сторінці циркової компанії України. У привітанні зазначається, що професіоналізм, послідовна та наполеглива праця, яку Кабаков вклав у розвиток циркової системи та циркової культури, є прикладом для працівників української циркової галузі. Приклад і справді є вражаючим. Головне – випадково не переплутати хобі з роботою.

До привітань додали також і фото нагороди – грамоту за заслуги перед українським народом.

Про захоплення Сергія Кабакова колеги-журналісти писали неодноразово і доволі давно. Світлини, які обурили українців, були знайдені в одній із російських соціальних мереж напередодні підписання Кабаковим контракту. Тоді коментувати своє захоплення журналістам майбутній керівник циркової компанії відмовився, наголосивши, що це його особиста справа.

Реакція користувачів на допис спільноти UAnimals була доволі очікуваною: нагородження мисливця практично не отримало схвальних відгуків від аудиторії. Практично, бо із закликом не плутати святе з грішним у коментарях відписався відомий правозахисник та громадський діяч Роман Матис. На його думку, захоплення Кабакова не має жодного стосунку до нагороди та Мінкульту. Аргументи про те, що Міністерство має безпосередній стосунок до продовження експлуатації тварин, поки що залишились непочутими.

Користувачка Ганна Доскоч зізналася, що особисто для неї Євген Нищук став великим розчаруванням, а його яра пропаганда використання тварин у цирках взагалі не вкладається у голові. Щоправда, у норми цивілізованого світу це вкласти теж доволі складно.

Дана Верещагіна, керуюча директорка одного з маркетингових агентств, назвала Міністерство культури несмішним цирком, зважаючи на те, що цирковими номерами керує вбивця тварин.

Ольга Валєєва, колишня співробітниця Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, заначила, що Євген Нищук мав би прокоментувати свої дії, а також дізнатися про тенденції, за якими світ відмовляється від участі тварин у різних шоу. Однак позицію міністра щодо тварин у цирках ми вже знаємо, тож залишається сподіватися, що світ у нас всіх все ж один.

Журналістка Олена Чиченіна із сарказмом відзначила, що поки що Кабакова нагородили лише грамотою, а взагалі чудово буде, коли дадуть орден княгині Ольги. І справді буде чудово. Особливо враховуючи, що цим орденом нагороджують лише жінок.

Збирав реакції та нікого не лайкав Степан Коза

Залишити коментар