Середа, 2 грудня

Метеоблог головного синоптика країни

Потепління, похолодання, дощ, сніг, річки на дорогах і тротуарах, ожеледиця та ожеледь, обнадійливі +12 градусів і депресивні -10 градусів. Наші знесилені від довгого чекання сонячного вітаміну D організми вже почали спілкуватися навіть лайливим стилем у бік весни. А даремно. Бо саме 30 березня, наприкінці тижня, весна якраз почне входити у фазу справжнього тепла.

У більшості областей України денна температура повітря протягом 30, 31 березня та 1 квітня почне поступово набирати обертів і становитиме вже забуті +10+15 градусів. У південній частині та в центральних областях, страшно сказати, проте дуже ймовірні +15+19 градусів і навіть подекуди до +20 градусів.

Ще залишиться у п’ятницю прохолодна погода у північно-східній частині України: на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, північних районах Київщини та Луганщини очікується +2+6 градусів. Проте й там на Вербну неділю потепліє до +7+14 градусів.

Не була б наша цьогорічна весна собою, якби просто так подарувала нам омріяне тепло.

Оці високі градуси прийдуть разом із дощами та посиленням вітру до штормових значень. Хоча, скільки пам’ятаю, на Вербну неділю завжди вітер був рвучкий і колючий.

30 та 31 березня опади найбільш імовірні на заході та півночі України, на решті території домінуватиме суха погода.

Фото: www2.wetter3.de

1 квітня, на Вербну неділю, потужний циклон над Білоруссю та Балтикою докине негоду в Україну.

У західних областях, а протягом дня на значній частині території України, пройдуть дощі, місцями помірні та навіть сильні. Між іншим, ці дощі суттєво знизять у неділю температуру повітря у західних областях, вдень там передбачається після ледь не +20 градусів лише +3+7 градусів.

Тому, хто збирається цього дня святити вербу, краще збігати до церкви раненько, поки дощі не прийдуть. А хто збереться на прогулянку чи у справах вже пізніше – візьміть із собою парасолю.

2 квітня весна знову вибрикне похолоданням та навіть мокрим снігом. На заході та у північних областях температура повітря становитиме +3+9 градусів, а в нічні години очікуються навіть невеликі «мінуси». Проте на сході, у центрі та на півдні ще буде тепло, +9+15 градусів.

У вівторок, 3 квітня, холодна погода охопить північ та центр України, на заході почне теплішати, на півдні та південному сході очікується +7+12 градусів.

Упродовж 4-5 квітня в Україні переважатиме нарешті тепла сонячна погода, температура повітря підвищиться до +10+16, місцями до +17+20 градусів.

У Києві найближчі дні також будуть із батутними стрибками опадів, температури повітря та атмосферного тиску.

30 березня ще переважатиме прохолодна погода, вдень до +4,+5 градусів, ітиме періодичний дощ.

31 березня та 1 квітня у столиці суттєво потепліє. Вдень очікується до +12+15 градусів. Проте посилиться південно-східний вітер, у неділю в другій половині дня пройдуть дощі. Тому кричати один до одного «не я б’ю, верба б’є – за тиждень Великдень» краще вранці.

Початок наступного тижня в Києві буде холодним, вологим і навіть із мокрим снігом. У понеділок, 2 квітня, похолодає до +4, +5 градусів.

У вівторок, 3 квітня, у Києві буде ще холодно, але сухо, а 4-5 квітня атмосфера нарешті схаменеться і виштовхає холодне повітря за українські метеодвері – вдень знову потепліє до +10+16 градусів.

І хоч голова паморочиться від такої погоди і такої синоптичної ситуації – все ж крутиться вона у правильний світлий бік.

До сонця, до зелених листочків, пахучих гіацинтів і жовтих кульбабок.

Наталка Діденко

1 комментарий

Залишити коментар