Середа, 23 вересня

У вівторок, 27 березня, на Світлодарській дузі від кулі снайпера загинув Андрій Кривич, 19-річний військовий добровольчого українського корпусу «Правий Сектор» та уродженець міста Конотоп Сумської області. Це була вже друга ротація українського захисника з позивним «друг Діллі». Загиблий навчався в Сумському педагогічному університеті та мріяв стати військовим психологом. Далі – у реакціях від Opinion.

Користувач Кот Роман, дядько загиблого українського захисника, розповів, що Діллі отримав поранення в голову та руку, які виявилися несумісними з життям.

Подруга Андрія Кривича, користувачка із псевдонімом Оленятко Ла, звернулася до свого загиблого друга, пригадавши окремі важливі моменти їхніх зустрічей. За її словами, Діллі був особливим хлопцем, який завжди залишиться в пам’яті, серці та на сторінках.

Артем Семеніхін, міський голова Конотопа, розповів, що підписав розпорядження про триденну жалобу в місті у зв’язку із загибеллю одного з найкращих синів Конотопщини. Семеніхін зізнався, що навіть не може знайти тих слів, які могли б висловити весь біль. Ще важче – уявити, що відчувають рідні цього юнака.

Повідомили про смерть українського захисника і на сторінці фонду допомоги військовослужбовцям «Повернись живим». Фонд висловив щирі співчуття близьким та рідним загиблого героя, зазначивши, що це втрата, біль від якої неможливо заглушити.

На сторінці одного з регіональних представництв «Правого сектору» зазначається, що, за словами побратимів, Андрій був ідеалістом та мріяв стати військовим психологом. У «Правому секторі» переконані: ця жертва була недаремною, адже Україна обов’язково буде звільнена від усіх ворогів, а наш народ житиме в мирі, злагоді та процвітанні.

Роман Кулик, військовослужбовець і громадський активіст, закликав нарешті забути про трагедію у російському місті Кемерово, оскільки ми маємо власні трагедії та системні проблеми.

Назар Приходько, волонтер, журналіст і громадський діяч, зазначив, що Діллі був першим загиблим українським військовослужбовцем 1999 року народження. На переконання Приходька, Андрій Кривич став наймолодшим загиблим героєм національно-визвольної війни. Волонтер також закликав визначити подальший вектор руху України: або ми виграємо війну військово-політичним шляхом, або продовжуємо «дискутувати» далі, чекаючи на похоронки 2000, 2001, 2002…

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко підкреслила, що вбивцям немає прощення, а від кожної смерті наших хлопців буквально рветься серце.

Журналіст Сергій Смальчук відреагував доволі розгублено, розповівши, що навіть його племінниця, яку він у дитинстві носив на руках, старша за загиблого українського героя. Діллі, за словами автора допису, воював там, аби ми мали змогу нормально пити каву, гуляти, зустрічатися з людьми. Смальчук звернувся до своїх читачів із питанням: невже ми справді забули, що відбувається в нас у країні?

Наталка Позняк, журналістка, переконана: причиною того, що за останні роки гинуть переважно 18-22-річні захисники України є те, що учорашні діти, лише ступивши у доросле життя, не знаходять там для себе місця. Так, на думку авторки допису, не має бути, адже в цих хлопців мали бути діти та кохані, вони прийшли у цей світ зовсім із іншою місією.

Письменниця та журналістка Світлана Поваляєва наголосила, що Андрій Кривич був не дитиною, а зрілою особистістю, добровольцем, який віддав своє життя за Україну. Письменниця також додала, що воїнів варто шанувати, а шана – це бойовий марш, вдячність, повага і пам’ять.

Михайло Петенчук, засновник компанії MP Communications, поцікавився, як багато з тих, хто в траурі через трагедію в російському місті Кемерово, хоч іноді буває в жалобі за нашими загиблими.

Залишити коментар