Понеділок, 28 вересня

Поки українці досліджують феномен акторської кар’єри Надії Савченко, перехід на латиницю та інші теми важливості національного рівня, американський аналітичний центр Pew Research Center презентував звіт щодо ставлення країн Східної та Центральної Європи до євреїв. За результатами цього опитування Україна виявилася найбільш дружньою до євреїв, а максимально вороже ставлення було зафіксовано у Румунії, Литві та Вірменії.

На самому сайті аналітичного центру вирішили не переливати воду з пустого в порожнє та просто оприлюднили інфографіку, додавши, що в деяких європейських країнах приблизно від одного до п’яти громадян ствердили, що не приймуть євреїв як співгромадян. За результатами опитування у нашій країні кількість осіб із такими поглядами складає 5 %, що є найнижчим показником. Насправді Україні поталанило з цим рейтингом, бо якщо аналітики перевірять кількість охочих роздувати зради та репостити котиків у Facebook, наша позиція виявиться абсолютно протилежною.

Одним з епіцентрів розповсюдження цієї новини стала сторінка Віталія Мельничука, доцента Києво-Могилянської академії та віце-президента інвестиційної компанії «КІНТО». Автор допису впевнений, що ці результати руйнують заяви про нібито «печерний антисемітизм українців», а саму карту варто розповсюдити якомога ширше. Залишилося лише натякнути Мельничуку, що будь-які результати соціологічних досліджень не можуть вважатися стовідсотковими. Хтозна, можливо, на момент опитування всі українські антисеміти були зайняті війнами у коментарях соціальних мереж.

Письменники брати Капранови поставили риторичне питання: кому насправді потрібно переконувати нас у тому, що ми – антисеміти? Питання поставили, а відповідь залишається шукати самостійно.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, вирішив узагальнити результати словом, за яке, подейкують, у Facebook можна отримати бан. Побачимо, чи з’явиться експерт у наших наступних реакціях.

Політичний консультант і екс-нардеп Віктор Уколов запропонував сприймати карту з результатами досліджень як мапу розумових здібностей. Все ж, якщо радіти якимось перемогам – то робити це максимально.

Колишній міністр освіти і науки України Сергій Квіт прокоментував доволі стримано, назвавши статистику цікавою. І правильно. Буває, накоментуєш зайвого, а хтось потім наробить скріншотів і повиставляє на своїх сайтах.

Блогерка Erica Fade скористалася класичною для багатьох схемою, притягнувши за вуха український політикум та їхню «обслугу», мовляв, найбільше антисемітів зосереджено саме там. Сидиш тепер і думаєш: то всі репостять картинки, де вся Верховна Рада складається з євреїв, то читаєш такі дописи і все стає догори дриґом. O tempora, o mores, o Facebook!

Політолог-міжнародник Роман Калитчак увів результати цього дослідження до контексту висловлювань про «коричневі відтінки».

Модна блогерка та авторка колонок на Opinion Майя Тульчинська розповіла, що ще з часів Революції гідності громадяни закордоння висловлювали незрозумілу занепокоєність тим, що до влади прийшли націоналісти, а отже – антисеміти. Ці результати, за словами блогерки, чудово пояснюють, хто насправді й навіщо розповсюджує зображення з єврейським складом Верховної Ради. Фух. Ну ось цій блогерці довіряти хочеться трохи більше, пазл нарешті склався.

Збирав реакції та жував фалафель Степан Коза

1 комментарий

 1. До дня памяті жертв Холокосту поляки прийняли закон про заборону «бандерівської ідеології» (УНН з посиланням на Dorzeczy)?, a
  Украина — единственная страна в мире, где:
  — за 20 лет до Холокоста был ГЕНОЦИИД (1917-1920);
  — руководство страны заставляет чтить погромщиков во главе с Петлюрой!!!
  — на могиле жертв Холокоста (Бабий Яр) стоит памятник пособникам убийц (коллаборантам ОУН).
  В мире идет борьба с бывшими нацистами, а в Украине нужно бороться с их героизацией!!!!

Залишити коментар