Середа, 2 грудня

Більше тижня тому в ЗМІ з’явилась інформація про те, що в кабінеті керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького було встановлено прослуховування. «Жучки» нібито належали НАБУ та Генпрокуратурі. І хоча Артем Ситник спершу заперечував цю інформацію, згодом повідомили: ГПУ ініціювало справу проти Холодницького. Хто кого зрадив та інші деталі шпигунських ігор – у реакціях від Opinion.

Генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці повідомив про падіння щодо розгляду питання зняття Холодницького з посади керівника САП. Насправді генпрокурор продемонстрував вражаючу реакцію, адже що там той тиждень, відколи пішла мова про справу Холодницького. Але ж ми розуміємо: справу Савченко теж ніхто не скасовував.

Нардеп Ігор Мосійчук повідомив про ініціювання скликання спільного засідання парламентських комітетів з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, аби встановити парламентський контроль над справою Холодницького. А ще пан Мосійчук нарешті розібрався, як вставляти графічні смайлики, тому якщо колись хтось скаже про непрогресивність українських політиків – покажіть їм цей скріншот. Жаба любить гадюку, каже нам Мосійчук, і, напевно, любов ця взаємна.

Блогер Олександр Данилюк натомість розкритикував Віталія Шабуніна та Сергія Лещенка, мовляв, будь-які оцінки цих хлопців не мають нічого спільного з національними інтересами. Ну і правильно, чого один Холодницький опинився в епіцентрі скандалу? Треба ж якось розподіляти увагу, так веселіше.

А для тих, хто хоче ще більше веселощів, політолог Валентин Гладких перед тим як описати всю скоєну зраду, розповів анекдот про кабана, зайця, вовка та лисицю. Такий собі політичний зоопарк, якщо довіряти автору допису. Гладких взагалі веселий, Луценко у нього фігурує під прізвиськом «Цироз у шоколаді», а музично ілюструє весь допис пісня одного з російських гуртів. А це раптом не зрадонька?

Сам нардеп Сергій Лещенко, який трохи вище вже згадувався у цій реакції, виявився доволі лаконічним, просто назвавши операцію НАБУ блискавичною. Правильно, Сергію, береженого НАБУ…кх… Бог береже. Добре, про квартиру вже не згадують, а то уявіть, скільки було б розмов?

Журналістка Ольга Лень запевнила, що ця співпраця НАБУ та ГПУ є їхнім найбільшим спільним успіхом у боротьбі з корупцією. Ну що ж, почекаємо-подивимось. Може, до цього успіху приєднається ще хтось.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, виявився одним із багатьох, хто почав жартувати про акваріум Холодницького. Та й таке, як кажуть у народі.

Політичний експерт Олександр Мусієнко розповів, що, ймовірно, реальних доказів провини прокурора САП немає, а ситуація скидається на тиск та намагання примусити піти з посади. Загалом цей допис є одним із небагатьох, які Назар Холодницький додав на свою сторінку у соціальній мережі. Звісно, радість бути присутніми у профілі голови САП доступна лише тим, хто його підтримує. Теги про зраду чомусь залишаються непоміченими. Знову цей Цукерберг.

Автором ще одного з «обраних» дописів став Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine. Він запевнив, що в цій ситуації не виграє ніхто, а єдиним варіантом зберегти своє обличчя є діяти в рамках закону. Пане Ярославе, на жаль, обличчя часом не врятуються й найкращим законодавством. А от в ігри без переможців грати нецікаво.

Максим Костецький, юридичний радник Transparency International Ukraine, запевнив, що Холодницький не є поганою людиною, а істину у справі можуть встановити лише незалежне досудове розслідування та суд. Але ж, пане Максиме, мова не про людину, а про якість виконання цією людиною своєї роботи… А ще легше спиться не чесним. Легше спиться на нормальному матраці та з подушкою під головою. Давайте називати речі своїми іменами.

Політик Артур Палатний висловив сподівання, що серед потоку «бруду» та «джинси» суспільству вдасться відділити зерна від полови та не повестися на маніпуляції. Краще й не скажеш. Але навіщо ви тоді апелювали до особистого досвіду та майже канонізували Холодницького? Ні, це нормально, просто ідеальних людей не існує. А взагалі можна все ж скористатись порадою пана Костецького та спитати, як Назар Холодницький останнім часом спав. Ех, не так працює слідство, геть не так. Консерватори, одним словом.

Збирав реакції та спав легко й чесно Степан Коза

Залишити коментар