Вівторок, 24 листопада

За підсумками третього етапу декларування, що почався на початку року та закінчився наприкінці березня, українські чиновники та депутати подали понад 800 тис. електронних декларацій. Щоправда, у НАЗК зізналися, що очікували на мільйон звітів щодо майнового стану та доходів заповнювачів. До того ж декларанти максимально відтягнули момент заповнення: повідомляється, що у січні було подано лише 29 тис. документів, у лютому – 125 тис., а в березні кількість зросла у декілька разів і становила 637 тис. Хто, звідки, скільки і до чого тут борці з корупцією – у реакціях від Opinion

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вирішив відзвітувати про виконання громадянського обов’язку перед своїми читачами в соціальній мережі, детально прокоментувавши кожний із пунктів декларації. За його словами, минулого року деякі ЗМІ не зовсім коректно коментували його заповнення. Пане Андрію, на превеликий жаль, мушу повідомити вам, що коментування зазвичай передбачає позицію автора, а звернутися до першоджерела інформації жодному з читачів ніхто не забороняв. А якщо ваш допис і далі лайкають, то не все аж так погано.

Головний «радикал» країни Олег Ляшко заявив, що його головною зброєю є чесність, оскільки йому немає чого ховати, на відміну від інших, які прикидаються голими-босими. Олеже-Олеже, невже знову в лотереї виграв? Це вкотре буде, втретє? Вчетверте?

Ну і блогер Антон Ходза вирішив теж пожартувати про лотереї Олега Ляшка. Нічого особистого, друже, але в цих реакціях я все ж встиг першим.

А ось історик і публіцист Вахтанг Кіпіані навряд чи погодився з чесністю та правдивістю Ляшка. За словами автора допису, декларація лідера Радикальної партії та інших подібних персонажів є найкращим аргументом що відсотки по депозитах – це правильний шлях.

Блогер Артем Малдер довів, що жартувати над мером Києва ще дійсно є приводи. Так, Віталій Кличко задекларував одразу 9 велосипедів. За словами блогера, по одному на кожен день. Загалом все правильно, адже є сім п’ятниць на наділю, а потім – ще два вихідних.

Другий жарт блогера виявився не таким смішним. Але ж не завжди нам животи зривати, правда ж?

А ось третій вийшов просто чудовим. Пане Добкін, про вас ще не забули, уявляєте? Навіть декларацію ще читають. Щоправда, у вас там текст трохи по-де… дивно написаний. Давайте все по-новому.

А блогер Мирослав Олешко вирішив порівняти кількість доходів чинного президента та Юлії Тимошенко. Цей во, пані Юліє, а як так? Невже косу зрізали та до перукарні продали?

Політичний консультант і колишній народний депутат (а вони бувають колишніми, чи це як з футболістами?) Віктор Уколов розповів про один з ефірів, у якому обговорювалися заповнені декларації. Схоже, найбільше там сміялись саме з Тимошенко. Щоправда, стримано себе поводив нардеп Сергій Лещенко. Сергію, я не натякаю ні на що, але тут політологи про квартиру згадали. Тому нічого не пояснюйте, все і так зрозуміло.

Політолог і засновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко відреагував на заповнені декларації вкрай емоційно, адже очевидно, що більшість політиків та чиновників збрехали при заповненні. Тому й офіційно Юлія Тимошенко не має житла, а заробляє у рази менше за київського журналіста, а Михайла Добкіна і взагалі можна було б відправити до сирітського притулку.

Програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський запропонував додати до електронних декларацій лічильник переглядів. Перша здорова думка знайдена, можна йти по домівкам! Хоча ні, стоп. Можна ще ж лайки та емоції додати, щоб швидше орієнтуватися.

Всеволод Дорошенко, блогер, звернув увагу, що хтось із нардепів партії «Самопоміч» пропонує заповнювати декларації всім українцям. Шановний/-а хтось там із партії Садового, велике прохання почати думати головою. А до вас, пане Всеволоде, прохання не панікувати раніше часу.

Дизайнер та художник Михайло Гутман запропонував після декларацій борців із корупцією дізнатися про статки чесних телеведучих та експертів з народного зубожіння. Ага, а потім ще до зрадофілів широкого профілю треба заглянути.

Олександра Устінова, членкиня правління «Центру протидії корупції», обурилася, що деякі ЗМІ замість обговорення декларацій наших політиків вирішили поговорити про декларування активістів. Так і напишемо: нардеп такий-то, з нерухомого майна – стільки-то активістів, у гаражі, змотані скотчем. Можна зробити рухомими.

Але, якщо серйозно, питання заповнення декларацій борцями з корупцією у соціальній мережі виявилося доволі гострим. Наприклад, нардеп і колись крутий журналіст Мустафа Найєм опублікував величезний допис-звернення, в якому пояснив позицію об’єднання «Реформи мають бути справжніми», яка полягає у скасуванні декларування активістів громадянського суспільства. Одним словом, можна було б все це коротше написати. Та й таке, як кажуть класики.

А ось чесний Олег Ляшко заявив, що його фракція не голосуватиме за скасування е-декларування «для так званих антикорупціонерів». Правильно, Олеже, як іти на дно, то не в самоті. А там, на дні, може, й лотерейні квитки продають.

Антон Ходза просто запропонував смішну гру. Ну, принаймні для мене смішну. Правда, сиджу і сміюсь. А від цього й усі прізвища позабував. Та ну тебе, Антоне, Ляшка й те легше читати.

Збирав реакції та переписував майно на брата Степан Коза

Залишити коментар