Четвер, 3 грудня

Для українського сегменту мережі Facebook рожевий колір останніми днями асоціюється аж ніяк не з шаблонним гламуром. Український військовослужбовець Петро Батьківський додав на свою сторінку фото, де він позує на фоні двох неповнолітніх хлопців, один з яких був узутий у рожеві кросівки. Разом зі світлиною Батьківський запропонував своїм читачам висловитися щодо того, як їм ця світлина. У коментарях розгорілися цілі баталії між тими, хто засуджував хлопців та відправляв їх до армії, та тими, хто критикував вчинок військовика. Чому рожеві кросівки стали приводом для обговорення – у реакціях від Opinion.

Допис, який Петро Батьківський не так давно оприлюднив у своєму профілі, на сьогодні вже видалений, однак добрі люди встигли зробити скріншот, а така ж добра людина, себто ваш покірний слуга, ділиться ним із вами. Хтозна, що саме не сподобалося військовому більше: колір одягу одного з хлопців чи занадто короткі штани іншого, але треба визнати, що коричневе пальто виглядає доволі круто.

Нам вдалося встановити імовірну частину, в якій чоловік проходить службу. Згідно з декларацією, рік тому він перебував на посаді головного сержанта батареї у військовій частині Тернопільської області. Отак, видаляй, не видаляй свої дописи, а інтернет все про тебе знає.

Колеги з іншого видання змогли вийти на зв’язок із Батьківським. Чомусь у своєму коментарі військовослужбовець насамперед запевнив, що він не гомофоб та не хотів нікого образити. Сміх та й годі, шановні. Виходить, представників нетрадиційної сексуальної орієнтації визначити доволі просто: за кольором взуття, стилем або зачісками. Однак не виключено, що автор селфі обладав певною надздібністю, про яку ми не здогадуємось.

Також Петро Батьківський додав, що свідомо видалив допис, оскільки в нього почались великі проблеми та розслідування. Ну що ж, можливо, хтось із командування теж полюбляє вдягнути рожеві «адідаси». Коли його не бачать підлеглі, звісно. У будь-якому разі за свої вчинки доводиться відповідати.

Щоправда, довіряти Батьківському щодо його небажання нікого образити не слід. Дякую колегам з Inforesist, які встигли заскрінити ставлення військовика до протилежних думок користувачів.

Разом із дописом видалився і коментар користувачки Анастасії Ніколаєвої, яка розповіла про свого сина, який у свої 15 вже четвертий рік поспіль робить на вихідних зігріваючи суміші з ягід, цитрусових та імбиру для захисників. На думку авторки, суть полягає не в одязі, а в голові. Такий коментар став прямо таки нищівним для прихильників Батьківського. Деякі наші недалекоглядні колеги навіть встигли випустити новини, мовляв, ось, відгукнулася мати хлопця. Мої вам оплески друзі, далі вас чекає несподіванка.

Насправді Анастасія Ніколаєва не є мамою одного з хлопців зі світлини, а лише розповіла про власного сина. Однак публікацією фото користувачка хотіла показати, що яскравий одяг не може бути приводом для уявлення про справи людини.

Пізніше Ніколаєва додала, що потрібно припинити коментування та обговорення ситуації, яка склалася, висловивши сподівання, що всі зроблять правильні висновки. Як кажуть у народі, слідство покаже. Тим паче, про розслідування повідомив і сам герой нашої реакції.

Але всі ми знаємо, що зупинити машину обговорень на Facebook майже неможливо, тому найближчими дням нам і далі зустрічатимуться думки «експертів» та «фахівців». Ось, наприклад, шикарна робота невідомого майстра, олія, наші дні.

Журналіст Віктор Трегубов зізнався, що його лякає інтернет та сам процес, на який перетворилося коментування допису Батьківського. Трегубов впевнений, що ми стрімко втрачаємо шляхи отримання спільного знаменника. Ну що ж, народна мудрість каже, що вовків боятись – не ходити до лісу. Переінакшуємо й отримуємо: інтернету боятись – не публікувати дописів на Facebook.

Олександр Шульман, військовий журналіст і волонтер, розповів анекдот, який чудово проілюстрував ситуацію довкола рожевих кросівок. Мораль проста – за взуттям судити людину не слід, адже всі ми різні. Ось тільки чому одні це розуміють, а інші ігнорують – залишається таємницею.

Тату-майстер і блогер Дмитро Мрачник впевнений, що світлина військовослужбовця не змогла б отримати такої популярності, якби не коментарі тих, хто побачили разом із фотографом щось жахливе у тому, що хлопці можуть носити речі рожевого кольору. Однак не можемо виключати варіанту, що частина коментаторів виявилася модними блогерами та стилістами, які не встигли додати, що, мовляв, рожеві кросівки насправді круті, але образ сформовано не до кінця. Треба буде запитати у нашої авторки, Майї Тульчинської, «ок» це чи не «ок».

Журналістка Вікторія Ясинська розповіла про власний досвід, коли її звільнили з роботи через зовнішній вигляд. Авторка допису також додала, що ті, хто воювали за життя у вільній країні, мають знати, що Свобода взуває рожеві кеди. Може, тому в нас іноді свободу так утискають?

Збирав реакції та ховав свої рожеві кеди Степан Коза

1 комментарий

  1. Дали » харч» для писак , щоб вони » поупражнялись» , бо путнього , реального, справжнього від них недочекаєшся Хіпстерам-хіпсторове, а захиснику робити справу, яка рятує світ

Залишити коментар