Вівторок, 22 вересня

Сьогодні, 4 квітня, у віці 75 років помер Юрій Солошенко, політв’язень, звільнений з російського полону. Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв, якого було засуджено у РФ до 7 років за звинуваченням у тероризмі, та Юрій Солошенко, якому оголосили про 6 років ув’язнення,  повернулися до України з російського ув’язнення 14 червня 2016 року. Українців обміняли на двох журналістів з Одеси, затриманих за підозрою у сепаратизмі. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Геннадій Афанасьєв, політв’язень та онук Юрія Солошенка, наголосив, що попри поважний вік, в якому померлий опинився у полоні Росії, він пройшов його повністю та гідно, та й перед смертю бився до останнього подиху. Афанасьєв також згадав, як, злітаючи над Москвою, його дідусь прокричав: «Прощай, немытая Россия».

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що зранку отримала повідомлення від сина померлого. Геращенко також додала, що Москва віддала нам пана Юрія лише через те, що у нього був рак. Авторка допису подякувала Юрію Солошенку за його позицію та підтримку в різні важкі часи.

Слова скорботи висловив і президент України. Петро Порошенко переконаний, що померлий політв’язень був надзвичайно світлою та сильною духом людиною, яка боролася до останнього. На жаль, побороти тяжку хворобу Юрій Данилович не зміг.

Політик та журналіст Володимир Арієв підкреслив, що Юрій Солошенко ніколи не робив гучних політичних заяв та не користувався своїм статусом, однак радів звільненню і можливості провести останні дні в Україні.

Блогер Денис Андрус також висловив слова скорботи та співчуття і разом з тим наголосив, що наступного разу, коли нам підсовуватимуть чергову Надію Савченко, варто згадати саме про пана Юрія.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак на офіційній сторінці структури висловив співчуття з приводу смерті Юрія Солошенка та наголосив, що все життя справжнього патріота було присвячено Україні та зміцненню її обороноздатності. Він пішов, але назавжди залишиться в наших серцях прикладом відданості та вірності своїй Батьківщині.

Політичний консультант і колишній народний депутат Віктор Уколов запевнив своїх читачів, що на Великодні свята завжди відкриті ворота до раю, тому автор лише побажав померлому пану Юрію легкої дороги, адже він закінчив свій шлях на волі та вільним.

Прес-секретар українського президента Святослав Цеголко зазначив, що ніколи не забуде дитячої радості Юрія Солошенка, коли майже два роки тому їхній літак із ворожої Москви сів у Києві.

Журналістка Ірина Ромалійська розповіла, що після звільнення пана Юрія з російського полону вона їздила до нього в Полтаву. Тоді він дуже довго розповідав про свій завод, який руйнується на очах, проводив екскурсію, пояснював складні речі про власну продукцію та радів Ірині, що їй це дійсно цікаво.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

Залишити коментар