П'ятниця, 25 вересня

Три ненависті

Я перепостив відеоролик, в якому людина в рясі з чернечими чотками в руці, у великодневній епитрахилі й нарукавниках (червоного кольору) виступає з гнівною тирадою проти «жидів», звинувачуючи єврейський народ в усіх смертних гріхах і пояснюючи кемеровську трагедію ритуальним жертвопринесенням іудеїв до Песаху. Та лють, з якою він говорив наводила на психіатричні професійні роздуми…. Ця ненависть древня як світ: антисемітизм, так званий кривавий наклеп, ще й пропущена через хвору душу.

На YouTube, де вивішений ролик, людина ця визначена як єпископ РПЦ МП, що знаходиться на спочинку. Але зовнішність цієї людини, його одяг не відповідали єпископському сану. Це одяг ієромонаха, а пасхальне покриття на Страсному тижні щонайменше недоречно.

Людина, яка запостила цей ролик у себе, теж ненавидить. Цей чоловік ненавидить вірян і насамперед православних християн, святкування Пасхи він називає безумством. Він звинувачує кожного християнина в мерзенності й гріху людиноненависництва. Він зневажає церкву. Природно, він атеїст. Ось вам і друга ненависть.

Третя ненависть її вистачає в коментарях спрямована на РПЦ МП та її вірян, на яких впала тінь від людини, яка, як ми пересвідчилися, до РПЦ МП не має жодного стосунку. Це ієромонах, рукопокладений відлученим від церкви скаженим антисемітом єпископом Діомідом і давно вже заборонений у служінні. Його ролики на YouTube суміш давнього антисемітизму і новітнього безглуздя. Звати фігуранта Антоній (Шляхов).

Ось такий коктейль із трьох ненавистей, які, на жаль, єдині в трьох особах. Я глибоко сумую з приводу етичного падіння багатьох служителів РПЦ МП і ворожого ставлення багатьох з них до України. Але Бог їм суддя. І кожен з нас, особливо громадян України, робить свій вибір у будь-якому разі складний і відповідальний.

Я свій зробив. Досить гіркої правди для чого ж брехня? В основі всіх трьох компонентів ненависті брехня.

На Страсній седмиці трапляється така біда…

Борис Херсонський

Залишити коментар