Середа, 2 грудня

У ніч з 5 на 6 квітня внаслідок важкої хвороби в Одесі помер відомий волонтер Віктор Погодін. Від самого початку війни він допомагав українським військовим, спочатку організувавши збір допомоги для потреб армії біля одеських торгових центрів, а згодом почав регулярно їздити на фронт, доставляючи зібрану допомогу на позиції захисників. Друзі Віктора розповідають, що задля поїздок до військових волонтер переобладнав мікроавтобус, назвавши його «Федором», а також постійно жартував, що «їздить туди, де і вовки бояться ходити в туалет». Як згадують відомого волонтера – у реакціях від Opinion.

Про смерть Віктора Погодіна повідомила волонтерка Тетяна Бушняга. За її словами, боротьба за життя волонтера тривала до останнього, однак врятувати його так і не вдалось. Авторка допису також опублікувала номер картки, за яким можна допомогти в організації прощання з Погодіним.

Журналістка та громадська активістка Олена Балаба зазначила, що смерті насправді немає, є лише перехід з нашого світу в інший, той, з якого не можна передати звістку сюди. За словами журналістки, Віктор Погодін був веселим та «цинічним Бандерою». Організацією похорон займаються волонтерки Наталя Богаченко та Тетяна Бушняга – ті, хто був з Віктором до кінця та до останнього бився за його життя.

Волонтерка Олена Мельник розповіла, що Віктор Погодін був надзвичайно мужньою, вольовою та сміливою людиною, яка допомагала усім. Мельник також закликала допомогти в організації поховання героя.

Ольга Орлова, волонтерка, звернулася до Віктора зі словами вдячності, оскільки його допомога зберегла, мабуть, сотні життів.

Волонтерка Вікторія Пастерначенко розповіла про останні години життя Віктора Погодіна. Тоді, коли він боровся за життя, у сусідній палаті хтось намагався змінити замок у дверях. Тоді все здавалося схожим на сюр, адже Віктор мав ось-ось встати та допомогти, бо він завжди всім допомагав.

Волонтерка Олена Сивак зізналася, що останнім часом одеське волонтерське середовище жило в очікуванні дива, яке могло б врятувати Віктора Погодіна. Перед тим як опинитись у лікарні, волонтер збирався у 40-ву поїздку до українських захисників. Авторка допису також оприлюднила посилання, за яким можна ознайомитись з історією відомого одеського волонтера.

Тетяна Собецька зазначила, що про таких, як Віктор Погодін, кажуть, що вони згоріли, як свіча, несучи світло і тепло серця людям. Собецька також розповіла, що українські бійці завжди чекали на Погодіна та любили цього брутального, гучного та веселого чоловіка, який дбав за їхній побут і життя більше, ніж всілякі генерали.

Подруга Віктора Світлана Солодухіна присвятила волонтерові власний вірш, додавши, що перед кожною його поїздкою на фронт приходила до нього додому та приносила матеріальну допомогу для наших бійців. Віктор, за словами авторки допису, завжди їхав туди наприкінці місяця та завжди серед ночі. І тепер він теж пішов від нас уночі.

Громадський активіст  і екс-керівник Правого сектору в Одеській області Сергій Стерненко розповів, що був у Погодіна кілька тижнів тому. Тоді він добре тримався та не хотів здаватись, навіть обдумував плани, які хотів здійснити після одужання.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар