П'ятниця, 25 вересня

Фарбувати чи не фарбувати? Кому личить сивина

Останнім часом прямо на наших очах світ моди та сприйняття краси стрімко змінюються. Те, що видавалося абсолютно нереальним ще кілька років тому, стає можливим та навіть набуває популярності.

Хто міг ще зовсім нещодавно уявити, що на подіуми провідних світових дизайнерів вийдуть літні жінки з незафарбованим сивим волоссям? Ми ж звикли вважати, що мода, актуальні тренди, стильні сучасні вбрання існують тільки для юних та ідеальних, немов у фотошопі намальованих, дівчат. До чого тут сиві бабусі з мереживом зморшок на обличчях? Але ж факт, літні моделі дуже успішно демонструють вишуканий одяг на Тижнях моди.

Літні моделі беруть участь у модних фотозйомках для глянцевих видань, знімаються у рекламі та лукбуках люксових брендів, їхні обличчя прикрашають обкладинки журналів.

Модний блогер – це одна з найновітніших професій у світі, яка виникла тільки кілька років тому, і вважалося, що досяжна лише для молодих дівчат. Насправді літні модні блогери теж існують та користуються неабиякою популярністю. Лінда Райт, Лін Слейтер, Лінда Робін – знані у світі модні експертки, що ведуть дуже популярні блоги, знімаються у рекламі та роздають інтерв’ю провідним виданням.

Усіх цих жінок, окрім неймовірного відчуття стилю та смаку, об’єднує одне: вони мають сиве волосся та не зафарбовують його. Хоча зафарбувати сивину – це одна з найпростіших б’юті-процедур, що є доступною для будь-якої жінки. Для цього не треба мати мільйони, це не складно, не боляче та не шкідливо для здоров’я. Всього лише година часу – і маєш волосся будь-якого бажаного кольору та виглядаєш на 10 років молодшою.

Але чомусь вони цього не роблять. Всесвітньо відома легенда моди Айріс Апфель, яка у свої 96 років співпрацює з провідними брендами, знімається в рекламі, має близько 900 тис. читачів у Instagram та цього року випустила чергову книгу, теж чомусь не зафарбовує свою сивину.

У нещодавньому інтерв’ю Айріс Апфель наголосила: «Старіти не так вже й приємно, тобі може не подобатися, що ти старішаєш, але яку ти маєш альтернативу? Ти все ще жива – то радій цьому!» Себе Айріс Апфель називає найстарішим у світі тінейджером і радить усім, щоб залишатися молодими, думати і діяти як молоді та не зважати на свій вік.

І справді, якщо у 96 років жінка веде таке активне творче життя, то, можливо, це головне, а не те, якого кольору в неї волосся? Можливо, їй вже давно запізно приховувати свій вік, а можна ним лише пишатися? Можливо, нам усім час уже усвідомити, що цінність жінки не вимірюється віком і не знижується залежно від того, наскільки помітними є прожиті роки?

Чому ми так боїмося продемонструвати вікові зміни, зморшки, сивину, чому ми у будь-який спосіб намагаємось приховати ці природні трансформації нашої зовнішності, які рано чи пізно чекають на кожного? Тому що в нашій свідомості, яку ми успадкували від попередніх генерацій, старість не може бути довгою, а щасливою – й поготів. Якщо людина вже посивіла, це гарантовано означає, що життя її скрутне та безрадісне, але триватиме це недовго, бо сива людина, напевно, вже є на порозі смерті. Так ми звикли думати.

Але в сучасному світі люди стали жити значно довше, а сивіти починають, як і в минулі сторіччя, років у 40, хтось і раніше. Однак, з точки зору Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди до 44 років – це молодь, у 45 починається середній вік та триває до 60 років, а після 60 починається – ні, теж ще не старість, а тільки похилий вік. Медицина досягла значних успіхів, і якість життя літніх людей у розвинутих країнах сьогодні не порівняти з тим, що було навіть 50 років тому. Вони ведуть активний спосіб життя та є споживачами розваг, мандрівок, різноманітних послуг і товарів, модного одягу зокрема.

Тому поява зрілих жінок у рекламі та на подіумах є абсолютно логічною. Щоб продати щось дорослій дамі, не треба показувати, як це пасує її доньці чи навіть онуці. Покажіть, як це пасуватиме їй самій! Тож на Заході створені цілі агенції, що працюють із літніми моделями, і в багатьох з них незафарбована сивина є власною стильною фішкою. Ось обличчя моделей однієї з таких агенцій.

Чому сивина не псує цих жінок? Бо сиве волосся зазвичай виглядає неохайно та сумно, коли його небагато. Півголови сивої, півголови русявої чи рудої, волосся тьмяне, неживе, недоглянуте – навряд чи це когось прикрасить. Інша річ, коли сивина є більш-менш рівномірною або має гарні переходи кольору від темного до сивини, так званий стиль «сіль та перець». Коли волосся живе та гладеньке, а зачіска сучасна та стильна, можна трохи й підфарбувати, аби додати потрібного відтінку. Якщо до всього цього ще додається доглянута шкіра та вдало підібраний одяг, то зрозуміло, що сивина в такої жінки не є виявом недбалості та байдужості до свого вигляду. Навпаки – це стильна заява.

Ці жінки ніби наголошують: так, я приваблива жінка, я люблю модний одяг, у мене є власний стиль, але для того щоб залишатися такою, я не маю вдавати з себе молодшу, ніж я насправді є. Мені подобається бути такою у моєму справжньому віці! І це легко втілити, адже з огляду на сучасне ставлення до моди жінки будь-якого віку можуть носити ті ж самі речі та мешти, які носять студентки. Цей одяг не має ані віку, ані терміну придатності.

Яскраві, насичені кольори, сміливі принти, різноманітні аксесуари та біжутерія – це те, що не заборонено для літніх жінок. Навпаки, вони дуже рекомендовані. Жінок, що так вдягаються, сивина не псує – вона є своєрідним гімном, декларацією того, що життя триває у будь-якому віці.

Чи треба фарбувати сиве волосся, чи носити сивину з гордо піднятою головою – кожна жінка вирішує сама. Але якщо відмовитися від сумного та нудного одягу, якщо вдягатися сучасно, радіти життю, бути відкритою для нового та мати усміхнене обличчя, то, може, і сивина личитиме. Так, як вона личить іконі стилю Мей Маск.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

Залишити коментар