Середа, 23 вересня

Верховна рада ухвалила у першому читанні президентський законопроект «Про національну безпеку України». Документ визначає засади державної політики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою та стратегій захисту держави. Передбачається, що міністр оборони та його заступники будуть призначатися із числа цивільних осіб. Також відбудеться розмежування посад головнокомандувача Збройних сил та начальника Генштабу. Проект закону підтримали 265 народних обранців. Деталі – у реакціях від Opinion.

Автор закону, Петро Порошенко, подякував парламенту за підтримку свого законопроекту, зазначивши, що він відкриває шлях до більш ефективної взаємодії з НАТО. Ну ось, тепер інтернет-синоптики передбачають насування величезної хвилі зради. Бережіть себе та без необхідності не вступайте у зайві дискусії. Якщо це не дискусії про латиницю, звісно.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко назвала цей день конструктивним для Верховної Ради, оскільки разом із підтримкою президентського законопроекту був прийнятий і Закон «Про дипломатичну службу» та розпочалася парламентська реформа. Щодо Закону «Про національну безпеку» Геращенко переконана, що він здатен посилити парламентський контроль над силовими структурами, наблизити нашу армію до стандартів НАТО та модернізувати наш безпековий та оборонний сектор. Однак стільки тексту та вихвалянь були б зайвими, якби пані Ірина не додала декілька своїх світлин. Ну що ж, якщо не за текст, так за фото лайк все ж отримати можна. Але з іншого боку, все правильно: не зробила фото – на роботі не була.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, розповів про діалог Парубія з Ляшком, у якому останній під приводом важливості нацбезпеки випросив додаткову хвилину для виступу. Насправді все зрозуміло: краще дати мікрофон на дві хвилини, аніж потім півгодини слухати про скотиняк, чорнозем і вила.

А ось нардеп Роман Семенуха спробував пояснити українцям, яким небезпечним є насправді законопроект про нацбезпеку. Народний обранець додав, що його партія подавала зовсім інший законопроект, який, вочевидь, не знайшов підтримки. Пане Романе, так чого ви не розповіли про власний проект закону? Стільки літер, стільки слів, а все не про своє.

Доволі простенько, але заслужено посміявся із «Самопомічі» і заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков. Для цього достатньо було лише навести одну з цитат віце-спікерки партії да проілюструвати це всесвітньо відомим мемом. Well done, Миколо!

Блогер Артур Фред зазначив, що насправді радіє новому законопроекту «Про національну безпеку», який прийняла Рада, однак, як завжди, має деякі зауваження. Зокрема, автор допису зазначає, що незрозумілою є роль ЗМІ, мовляв, незрозуміло, яким чином журналісти можуть і мусять мати інформацію про діяльність різноманітних органів. Я вас прошу, пане Артуре, ви ж самі чудово знаєте: якщо буде щось потрібно, то ми це знатимемо раніше за будь-яку СБУ.

Андрій Левус, народний депутат, вирішив пояснити ситуацію доступною та зрозумілою користувачам соцмереж мовою: це ані зрада, ані перемога, оскільки є низка переваг та не менший перелік недоліків. Левус пообіцяв переграти «саботажників з Банкової». Андрію, борітеся – поборете, вам мандат помагає.

Збирав реакції та не лайкав фотки Геращенко Степан Коза

Залишити коментар