Субота, 5 грудня

У соціальній мережі Facebook розпочалась нова хвиля обговорень, спричинена активним поширенням відео під назвою «Привет! Я из Украины, давай обнимемся». Авторами ролику є російські блогери, які вирішили начебто зняти соціальний експеримент, перевіривши таким чином ставлення росіян до українців. Чому перед репостом треба подумати тричі – у реакціях від Opinion

Джерелом поширення фактично вірусного відео став дехто Ілля Виходцев, імовірно, фейкова сторінка, на якій відсутня будь-яка інформація, окрім рідного міста – Житомир. Однак штучність сторінки та відсутність друзів не завадила Іллі зібрати більше двадцяти тисяч реакцій на свій допис, а кількість переглядів уже впритул наблизилася до мільйона. Досить дивно, що, здавалося б, звичайний допис непопулярного в мережі користувача може набути такої популярності. Ще цікавішим є гасло, з яким фейк презентує загалу цей ролик: «Путін – це не Росія, Порошенко – не Україна, народи прагнуть дружби». Ось тут Штірліц і спалився.

А ось вперше цей ролик був презентований на платформі Youtube, де зібрав лише двісті тисяч переглядів та 11 тисяч вподобань. Однак головним є все ж інше: дата публікації – 18 березня, себто три тижні тому. Чому фейк вирішили запустити на Великдень, напевно, пояснювати не варто.

Журналістка Олена Добровольська різко розкритикувала як авторів цього «соціального експерименту», так і користувачів, які поширюють цей відеозапис. На думку авторки допису, це є своєрідним продовженням історії про «один народ» та подібне. Ну що ж, схоже, пан Виходцев мав би підійти до своєї публікації більш відповідально.

Наталя Малиновська, керівниця прес-центру «Главком», поцікавилась у житомирян, чи дійсно десь там є людина, на ім’я Іван Виходцев. Але ж, пані Наталю, це приблизно одне й те саме, що назватися Іваном Шевченко, хоча б один точно десь знайдеться. У цьому й вся краса цього фейку: нічого не відволікає від перегляду, і ім’я користувача максимально просте, і замість світлини якась травинка.

Олександр Нойнець, відомий український блогер, запропонував загалу доволі просту та лаконічну відповідь авторам ролику. Шкода, що з етичних міркувань дещо треба замазувати, але ж суть ви зрозуміли?

А ось ветеран АТО, письменник та блогер Олексій Петров не пожалкував літер, передавши режисерам ролику, що українці, власне, ні з ким і не сварились, тож закликати до дружби нас не варто. Адже це не ми вкрали частину іншої країни та принесли з собою війну. Цікаво, якби блогери трапились авторові допису не в мережі, а в реальності, під час зйомок, чи мав би Усейн Болт нових конкурентів?

До слова, пізніше Петров запустив флешмоб-відповідь, представивши людей, які все ж готові обійнятися з авторами відео.

Письменник та соціальний психолог Олег Покальчук також запропонував альтернативу російському експерименту. Хоча б один з варіантів варто було б все ж впровадити у реальність.

Блогерка Світлана Самборська за допомогою одного лише зображення чудово проілюструвала, як насправді виглядають заклики до обійм, висловлені у відео. Весна та котики, нічого не скажеш.

Професор Хмельницького університету управління та права Юрій Білоусов вказав на елемент маніпуляції, який стає помітним одразу: у заголовку до відео Путін та Порошенко ототожнюються, а далі наголошується, що росіяни не мають упередженого ставлення до українців. Воно може й так, але варто було б цих «соціальних експериментаторів» поставити десь на Сході України. Певно, відео зібрало б дещо більше лайків.

Але дурний приклад, як ми знаємо, заразний: особливо талановиті блогери та не менш здібні користувачі вже почали поширювати аналогічний ролик, вироблений в Україні. І, уявіть собі, чи не кожний українець обіймає росіян. Щоправда, цього разу відео дійсно є «свіжим», вочевидь, його автори вирішили трохи попіаритись на хвилі обговорень. Ну що ж, успіхів, хлопці. Правда, деяким коментаторам з реакцій вище до вас не так вже й далеко їхати.

Збирав реакції та нікого не обіймав Степан Коза

Залишити коментар