П'ятниця, 25 вересня

В Одеській області розпочали випробування нової зброї – ракетного комплексу «Вільха». За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, ці випробування слід розцінювати як фінальний етап спільної роботи українських вчених, конструкторів та підприємств, що виробляють озброєння. Турчинов також заявив, що українська ракета за всіма показниками випереджає російський аналог. Чим ще хизувався «кривавий пастор» – у реакціях від Opinion.

Сам Олександр Турчинов, якого так бояться російські журналісти, заявив про державні випробовування доволі лаконічно, оприлюднив відеозапис, який дає відповіді на всі головні питання щодо ракети: так, працює, так, може бути боляче.

 

Пізніше «кривавий пастор» (саме так полюбляють називати Турчинова наші недобросовісні російські колеги) додав ще декілька фотокарток, зазначивши, що після завершення державних випробувань ракетні комплекси будуть взяті на озброєння, а вітчизняний ОПК почне їхнє серійне виробництво. Інформація, безумовно, важлива, але ж фотокартки! Мрія ворожих пропагандистів, не інакше.

Ось тут, наприклад, можна було б написати про жахливих бандерівців, які націлили свій, о Боже, бінокль на мирні міста російськомовних.

Ось ці кадри можна подавати зі словами «терміново» і «блискавка», мовляв, до прибуття ракети залишилось всього нічого – встигнути можна хіба що на потяг до Москви.

Далі можна без коментарів.

А ось на сторінці Ради національної безпеки вирішили розповісти дещо більше інформації про нову українську зброю. Повідомляється, що державні випробування проходитимуть у декілька етапів, під час яких перевірятимуться на відповідність заданим параметрам усі тактико-технічні характеристики ракет. Ось так, «китайська» якість тут не пройде.

Коментують новини від «пастора» поки що неактивно, але доволі влучно. Наприклад, наукова співробітниця Інституту економіки та прогнозування Олена Герасімова жартома переінакшила приказку про вербу. Ставимо пані Олені 10 влучень із 10.

А політичний консультант і колишній народний депутат Віктор Уколов укотре нагадав, що «Вільха» випереджує російський аналог під назвою «Смерч». Знаєте, інколи здається, що для успішності новини варто лише вказати, що щось ми зробили краще за сусідів.

Хто старе пригадає, тому… Але не цього разу. Про перші випробування «Вільхи» стало відомо ще наприкінці минулого року. Тоді президент України Петро Порошенко повідомив, що всі чотири запущені ракети влучили в ціль. Чекаємо нових, більш свіжих звітів.

До слова, з державними випробуваннями Турчинов та компанія трохи забарилися, оскільки на сайті РНБО залишилося повідомлення, що пробні запуски плануються на березень цього року. Уже тоді Турчинов похизувався, що наша ракета таки краща за російську. Але, будемо чесними, головне – що обіцянку виконали, нехай і з запізненням.

Збирав реакції та передумав ставати космонавтом Степан Коза

Залишити коментар