Понеділок, 28 вересня

Президент України Петро Порошенко зустрівся з канцлером Федеративної республіки Німеччина Ангелою Меркель. Під час переговорів лідери держав зокрема обговорювали економічну співпрацю, миротворців ООН на Донбасі та, звичайно, санкції проти Росії. Як оцінили візит Петра Порошенка до Німеччини експерти – у реакціях від Opinion.

Про початок свого візиту Петро Порошенко повідомив ввечері понеділка, 9 квітня. Червона доріжка та озброєні вартові – все доволі класично та звично. Найбільшу радість на світлині викликає український літак, яким, вочевидь, прилетів наш президент. А ось сам очільник української держави чомусь виглядає не дуже задоволеним.

Українці мали змогу спостерігати зустріч із Ангелою Меркель у прямій трансляції. За словами Порошенка, він проінформував канцлера ФРН про порушення режиму перемир’я на Донбасі контрольованими Росією бойовиками та російськими солдатами. Разом з тим Петро Порошенко подякував Меркель за принципову позицію щодо Криму. Щоправда, слід було б уже взяти за правило: позиція щодо Криму може бути або правильна, або російська.

Подякував за зустріч та підтримку український президент і своєму колезі, президенту ФРН Франку-Вальтеру Штайнмаєру. Упродовж розмови президенти наголосили й на важливості використання газотранспортних можливостей України. Непоганий тролінг Росії та «Газпрому», пане президенте. Але найкращим у цьому дописі залишається світлина з кущем на прийомі у двох президентів.

Політичний консультант і екс-нардеп Віктор Уколов розповів, що напередодні візиту українського президента Володимир Путін телефонував Меркель. З точки зору експерта, це свідчить про страх керівництва країни-агресора. Зокрема, страх того, що питання починають вирішувати без її участі. Цікаво, з якої спроби Путін все ж додзвонився до Меркель та наскільки постраждав від міжнародних перемовин російський бюджет.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська зазначила, що є три важливі особливості цієї зустрічі. По-перше, вона свідчить про відновлення активної участі Меркель в українському питанні. По-друге, така зустріч важлива напередодні «нормандського формату». І по-третє, переговори внесли ясність у ситуацію з «Північним потоком-2». Під роздачу від експертки потрапила і Юлія Тимошенко, яка, за словами авторки допису, виступає проти участі Європи в модернізації української ГТС. Юлю-Юлю, ну ось тобі не соромно?

Блогер Helgi Sharp навів кілька заяв Ангели Меркель під час зустрічі з Петром Порошенко. На думку блогера, все свідчить про те, що країна-агресор вже не встигає реагувати на всі виклики, а тому просто відгавкується. Ну, як там, собаки гавкають, а караван рухається далі?

А журналістка та телеведуча Мирослава Барчук охрестила вислів Меркель на підтримку України «ще одним кулічіком до нашого великоднього кошика». Пані Мирославо, то, може, «кулічіки» все ж залишимо для сусідів? У нас же ніби пасочки є.

Тарас Березовець, політтехнолог та журналіст, переконаний, що заявлені теми переговорів є, по суті, узгодженням технічних моментів між країнами-союзниками. А ось найважливішим для України, на погляд експерта, є дзеркалити всі західні санкції. Пане Тарасе, та головне, щоб там, на Заході, не гальмували, ми вже якось віддзеркалимо.

А ось політичний консультант Микола Спірідонов виявився дещо більш скептичним, ніж колеги. На його думку, головна мета візиту українського президента полягала у… привітанні Меркель. Самі ж результати переговорів Спірідонов назвав приблизними, ба більше, можливо, що і результатів взагалі немає. Пане Миколо, щоденна премія з навіювання зради вже чекає на вас у нашому офісі!

Політолог Сергій Таран наголосив, що європейська зовнішня політика – це завжди вибір між цінностями та грошима. Вочевидь, цінностями поки що ми можемо похизуватися більше за інший варіант.

Збирав реакції та мріяв побувати в Німеччині Степан Коза

Залишити коментар