Середа, 2 грудня

Метеоблог головного синоптика країни

Коли Великдень проходить Україною тисячами кошиків, прикритих рушничками – від простеньких магазинних принтів до унікальної маминої вишивки – красивенними пасками розміром, як маленька сільська церква чи величезний храм, пахущими і прикрашеними різнокольоровими досягненнями сучасної харчової промисловості крашанками в цибулинні чи розмальованими найкращими прадавніми орнаментами в світі, тоді розпочинаються особливі дні. Українці починають готуватися до Провідної неділі.

Ця особлива повага до померлих, як на мене, – вияв найкращої гарантії, що така країна буде жити вічно й гідно. Бо пам’ять, повага до тих, хто ставив на ноги і пускав у світ, – міцнющий фундамент для того, що називається життям.

Як перед Великоднем ми прибираємо наші оселі, прикрашаємо свято чистотою, пасками, світлими думками, так цими днями звільняються від зимового сміття та намулу цвинтарі, садять на могилах квіти, згадують і моляться.

Я знаю, що у більшості випадків цей день – чи не єдиний серед року, коли збирається родина, рід максимально. Навіть на ювілеї чи весілля не всі приходять. А сюди – всі.

І, окрім звичної людської біганини за продуктами, фарбами для оградок, квітами-саджанцями, перемовинами і домовляннями, на важливі ролі виходить погода.

Фото: www2.wetter3.de

Впродовж 12-15 квітня у більшості областей України переважатиме тепла повітряна маса. Максимальна температура повітря становитиме +12+18 градусів, у південній частині, більшості центральних областей та на заході +17+24 градуси.

12 квітня є ймовірність локальних дощів із грозами на заході України, 13 квітня домінуватиме суха погода.

14-15 квітня, якраз вихідними, дощі з грозами активізуються у західних, північних областях та в центральній частині. Південь та схід від опадів втримаються. Варто зауважити, що ці дощі матимуть характер літніх процесів, тому випадатимуть локально та неоднорідно.

16 квітня в Україні переважатиме суха повітряна маса. 17, 18 та 19 квітня ймовірність дощів із грозами збільшиться.

Температура повітря на наступному тижні у більшості областей України очікується комфортною. Протягом дня – в межах +15+23 градусів. Заморозків не передбачається.

У Києві 12 квітня атмосферний фронт із півночі знизить температуру повітря до +15+17 градусів. 13, 14 та 15 квітня максимальна температура повітря становитиме +17+20 градусів. У неділю, 15 квітня, у столиці ймовірний дощ із грозою.

На наступному тижні у Києві переважатиме тепла погода, вдень стовпчики термометрів коливатимуться в межах +17+20 градусів. Короткочасні грозові дощі локально пройдуть 18 та 19 квітня.

Хай пам’ять, повага до померлих і любов до живих, до всіх, хто поруч, буде завжди з нами, а не лише цими, справді особливими, весняними днями.

Наталка Діденко

Залишити коментар