Вівторок, 29 вересня

Під час виступу на Київському безпековому форумі президент України Петро Порошенко доручив уряду підготувати все необхідне для припинення участі України у Співдружності незалежних держав (СНД). За словами очільника держави, Україна ніколи не була і не є нині членом СНД. Сама ж структура, нагадаємо, відмовилася засудити російську агресію. Далі – у реакціях від Opinion

Поки прес-секретар президента ще не добіг до свого ноутбука, Катерина Смаглій, директорка Київського офісу Інституту Кеннана, встигла повідомити про ініціативу Петра Порошенка. Окрім того, за словами Смаглій, президент «попросив» уряд призупинити дію певних статей Договору про дружбу і співробітництво з Росією. Судячи з фото, учасники безпекового форуму слухали очільника української держави доволі уважно. Але ж ми знаємо, як буває: в одне вухо залетить…

А ось Арсеній Яценюк вкотре продемонстрував свою схожість з американським співаком Moby. Нагадаємо, сам форум був започаткований саме фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» ще у 2007 році.

Журналіст Сергій Костеж розкритикував тих, хто, за його словами, «перезбудився» від новини про вихід України з СНД. Насправді ж, за словами автора допису, зробити це можна було давно. Або ж не робити нічого взагалі: ця організація вже багато років не має жодного значення. Ось тут і розумій: ніби й про перемогу, а ніби й збудження якимось зрадницьким вийшло.

А ось Семен Кабакаєв, координатор групи «Стоп Террор», повернув інтернет-дискусію якраз до русла перемоги: мовляв, президент України зробив дійсно правильний крок. Окрім того, почалося обговорення скасування Договору про дружбу з країною-агресором. Кабакаєв висловив сподівання, що розірвати вийде й дипломатичні відносини. Останнє насправді чудово ілюструється висловом із відомого серіалу: «Те, що мертве, померти не може». Тож якщо не може, нехай не може це десь подалі від нас.

Дмитро Лиховій, головний редактор «Новинарні», вирішив «присипати» обговорення спеціями сарказму. Щоправда, як і з будь-якою іншою стравою, робити це потрібно, лише коли маєш відповідний досвід.

Журналістка та блогерка Олена Яхно змогла впоратися з місією Лиховія дещо краще, нагадавши, що не минуло і п’яти років. Ставимо три зірочки сарказму з п’яти.

Олена Дяченко, політична експертка, зазначила, що для того, аби гордо вийти та грюкнути дверима, треба спочатку непомітно до цього СНД увійти. Пані Олено, та ну їх, ці двері, ми люди прості, можемо вийти і через вікно.

Збирав реакції та пролазив у хвіртку Степан Коза

Залишити коментар