Неділя, 27 вересня

Не зрадами єдиними: співробітники української митниці зупинили незаконну посилку з купюрами номіналом в 1 грн до Гонконгу. Згідно з документами, відправлення мало містити в собі поліграфічні друкарські вироби вагою понад 24 кг, однак насправді митники виявили 36 тис. банкнот. Деталі цього феєричного викриття – у реакціях від Opinion

Про свою безсумнівну перемогу працівники Державної фіскальної служби України повідомили на сторінці у соціальній мережі Facebook. За їхньою інформацією, відправником 24 кг портретів Володимира Великого став киянин, який дбайливо розсортував 36 тис. банкнот у пачки по 100 купюр. Повідомляється, що гроші вилучені. Слід було б одразу призначити відповідальну людину, яка б кожного дня до суду перераховувала кількість банкнот, адже всі ми знаємо, що буває всіляке.

У коментарях до допису відбулося справжнє свято сарказму та іронії. Так, наприклад, громадський активіст Сергій Стерненко назвав таке викриття «непоправним ударом по міжнародній злочинності». Чомусь одразу згадується Чак Норріс з його відомим запитанням «Ти думаєш, це удар?»

Загалом більшість користувачів, які вирішили хоча б якось прокоментувати цю феноменальну подію, умовно розділилися на два табори: ті, хто ставить питання, та ті, що намагаються хоча б мінімально смішно на них відповісти. Ось, наприклад, відомий волонтер Роман Сініцин запропонував своїм читачам спробувати пояснити, навіщо киянин зважився на подібний крок.

Зі схожим питанням звернувся і громадський активіст Володимир Антків. Але й справді: навіщо у Гонконзі комусь аж 24 кг українських гривень? Здається, це питання може бути вічним, як вічно можна дивитися на вогонь, воду та зеленки на деяких обличчях.

Були і більш оригінальні, а точніше, практичні припущення. Так, журналіст Назарій Вівчарук розглядав чималу купу українських купюр у ролі нових шпалер. Цікаво, а шпалери з гривні падати будуть?

Фахівець у галузі зв’язків із громадськістю Микита Вікторов скромно зазначив, що ДФС вимірює гроші лише кілограмами. А спостереження насправді цікаве. Було б навіть смішним, якби не стало сумним.

Політичний аналітик Роман Давиденко – чи не єдиний, хто сприйняв новину надто серйозно, обурившись роботі фіскальної служби. Але ж тут справа така, не помітили б митники гроші – ніхто б про це не написав. Помітили та похизувались – всі жартують та обурюються. А може, митники й собі там досі сміються? Або фотографуються на купі грошей, ми ж усі люди.

Євген Килимник, експерт Консультативної місії ЄС, вирішив не чекати відповідей друзів і спрацював за схемою «сам запитав – сам відповів». За його версією, китайці могли замовити гроші або для сувенірної продукції, або для підготовки митних собак. Чогось смішно в обох випадках. У першому українська гривня в Китаї ще й дорожче коштуватиме.

А ось і переможенька під’їхала, точніше, її за кермом сарказму привіз аналітик Володимир Ланда. Однак автор допису поділився цікавим спостереженням: виходить, що одногривнева купюра важить 666 мг. Пане Володимире, а вага пакування? Ну що ж ви так.

Блогер Артем Мадлер припустив, що на такі дії можна було зважитися лише задля потрапляння до новин. Ну що ж, придумав новий слоган: «Opinion – ми втілюємо ваші мрії в реальність». І там ще зірочка і уточнення: за 24 кг грн.

А ось блогер Сергій Наумович призначив відправнику уявну нагороду «Найбільш ідіотський вчинок 2018 року». Пане Сергію, ви ж про Ольгу Фреймут не забувайте, вона ж і прийти може.

Архітектор Іван Пономаренко взяв на себе місію переглянути всі коментарі під оригінальним дописом. Так, хтось припустив, що китайці таким чином хотіли звалити нашу економіку, надрукувавши на гривнях купюри номіналом у 5 грн. Все б добре, якби з цього місяця не вводилися в обіг металеві «Богдани Хмельницькі». Але спроба непогана, зараховано.

Збирав реакції та надсилав резюме до митної служби Степан Коза

Залишити коментар