Неділя, 27 вересня

Однією з провідних новин, що обговорюються в соціальних мережах, стала звістка про те, що Михайло Гаврилюк, народний депутат і один із найвідоміших активістів Євромайдану, вже більше двох років користується автомобілем волонтерської організації, який мали передати на допомогу українським військовим. Що про це думають користувачі мережі – у реакціях від Opinion

Про прихований від загалу транспорт козака дізналися журналісти ТСН, сам Гаврилюк відповів, що автомобіль дійсно не його, а належить батальйону, де він проходив службу. Зазвичай, за словами нардепа, на цій автівці перевозять… картоплю та яблука, але коли в цьому немає необхідності, активіст Революції гідності використовує її для власного пересування.

Розголосу в мережі ця новина набула завдяки журналісту Василю Крутчаку, який присвятив автівці, котрою користується Гаврилюк, не один допис. За словами журналіста, козак дійшов до «жлобсько-мародерської схеми», а саму машину ховає на Банковій, подалі від зайвих очей. Ну що ж, ситуація дійсно не з приємних, але й вірити кожному слову обох сторін поки все ж не слід.

А ось слова Гаврилюка про те, що нині автівка нікому з військових не потрібна, журналіст взяв під сумнів. А й дійсно, на вигляд цей позашляховик може робити щось більше, аніж просто возити яблука.

Пізніше Василь Крутчак додав ще два дописи, розповівши, що дружина козака видалила власний акаунт у соціальній мережі, а однопартійці не збираються перейматися проблемами свого колеги. І правильно, так станеш на захист, а потім і про твої «Мерседеси» дізнаються.

Не відмовилася від можливості прокоментувати цю новину і журналістка Наталя Влащенко, яка останнім часом стала відома завдяки запрошенню на ефіри одіозних політиків. Журналістка переконана, що Гаврилюк не є одноосібним прикладом недоброчесної роботи українських політиків. Ну що ж, звання «капітана очевидності», схоже, може знайти нового власника.

Однак на цьому Влащенко не зупинилася, продовживши міркування щодо того, чому українські депутати відмовляються ходити на її ефіри. Класика самопіару: я пригадаю кілька слів про Гаврилюка, а потім буду розповідати, як до мене бояться ходити народні обранці. Чи я знову щось наплутав?

Натомість Олексій Бик, бард і поет, повністю присвятив свій допис Гаврилюку, охрестивши його «модерністським втіленням архетипічного рагуля». Автор допису коротко охарактеризував шлях нардепа від героя Майдану до типового власника кількох інтернет-магазинів сувенірної продукції. Нібито класична схема, коли образи та герої у реальному житті не справляються з покладеними на них сподіваннями.

Блогер Володимир Голобуцький нагадав, що до великої політики Михайло Гаврилюк фактично прийшов без трусів, а виходить на джипі для фронту. От ви смієтесь, а потім Гаврилюк стане відомим підприємцем та коучем, напише книгу про те, як «піднятися з нуля».

Журналістка Вікторія Світлова звинуватила в усьому Верховну Раду. Ну що ж, не думаю, що сама будівля якось негативно впливає на парламентаріїв, але дурний приклад, як кажуть…

Звісно, не зміг промовчати і Андрій Портнов, колишній заступник голови адміністрації президента Януковича. Сама риторика допису цілком характерна для прибічників колишньої Партії регіонів, які ще щось намагаються доносити до загалу: кінець Майдану, фініш принципів, нікчемна революція… У цю мить десь у Ростові плаче від щастя один колишній президент.

За класичною схемою не обійшлось і без картикатур. Однак, слід розуміти: поціновувачі зради та країни-агресора неодмінно спробують ототожнити вчинок Гаврилюка (який поки що зафіксовано лише журналістами) з усією українською владою.

Збирав реакції та сумнівався, що то дійсно «Мерседес», Степан Коза

Залишити коментар