Понеділок, 28 вересня

Президент України звернувся до Вселенського Патріарха з проханням про надання томосу про автокефалію українській церкві. Петро Порошенко наголосив, що зараз Україна як ніколи наблизилася до створення автокефальної помісної церкви. Голова держави також закликав і народних обранців підтримати створення автокефальної церкви. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Про своє рішення Петро Порошенко повідомив на офіційній сторінці у соціальній мережі. Деталі ж можна дізнатися з відео. Шкода, що саме у цьому відео не видно обличчя представників «Опозиційного блоку».

Однак поганий той стрім, за яким немає додаткових об’єктивів журналістів. Журналіст Богдан Амосов проілюстрував все одним лише стоп-кадром, на якому продемонстровано весь ентузіазм голів фракцій. Один лише Юрій Бойко чого вартує.

Свої думки щодо процесу ухвалення томосу про автокефалію висловив і патріарх Філарет, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату. Згідно з повідомленням, українська церква однодушно підтримує всі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії, а також на подолання наявного церковного розділення. Також Київський патріархат високо оцінив підтримку Петра Порошенко та висловив сподівання щодо підтримки з боку Верховної Ради. Одним словом, класика світської держави.

Підтримав заклик президента і священик Іван Сидор, який два роки тому бив у набат на Михайлівському соборі в часи революційних подій на Майдані.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, лаконічно зазначив, що це є дійсно важливою справою у контексті гібридної війни. Але ж і війна триває не перший рік, зокрема і гібридна… Але обійдемось без зрад, з цієї точки зору рішення справді важливе.

Політтехнолог Олег Медведєв переконаний, що слід очікувати на шалену протидію Москви, однак «настав час діставати дулю з кишені, різати московську пуповину». Саме питання експерт розглядає не стільки церковним, як питанням геополітики та національної безпеки. Ось тепер вже зовсім не можна зрозуміти, світська, не світська, кажуть лише одне – «потрібно».

Політичний консультант і екс-нардеп Віктор Уколов наголосив, що така президентська ініціатива не є передвиборчим піаром, а радше результатом послідовної роботи. Тепер же треба слідкувати за діями «агентури Москви», оскільки це дуже різкий крок з обмеження впливу Росії на територію України. А що слідкувати, вони ж наче вже звикли, що кращі роки минули.

А ось політичний експерт Микола Спірідонов взяв і нагадав усім, що церква та релігійні організації відокремлені від української держави. Треба також нагадати, що сонце – це зірка, першою столицею був Харків, а картоплю вже потрібно було посадити.

Збирав реакції та перехрестився тричі Степан Коза

Залишити коментар