Вівторок, 22 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Якби існував конкурс краси серед місяців року, я б віддала свій голос квітню. І не тому, що я в цьому місяці народилася, чи в якомусь іншому місяці не буває красивенних днів, чи тому, що тепла й сонця відчутно більшає, а тому, що квітень – це дитинство весни.

У березні весна народжується, і ці роди часом складні, затяжні та тривожні.

У травні весна вже зріла, розкішна, впевнена у собі панна, уся краса її напоказ фантастичними бузковими хвилями котиться країною.

Але яким би не було чудесним очікування народження, якою б красунею не виросла весна, усе у світі підпорядковується дитинству.

Перші кроки, перші слова, речення, думки, чарівність, безпосередність дітей – ці прості речі, які повторюються у світі мільйони разів, але які щоразу викликають відчуття першого справжнього щастя.

Перші зелені листочки, перші гіацинти, нарциси, жовті кущі, трава, яку хочеться їсти, оці нарешті +20 градусів, залитий сонцем день, легкі мокасини, цілодобові пташині співи, волосся не під набридлою шапкою, а під квітневим теплим вітром – за це весняне дитинство я найбільше люблю квітень.

Як і дитина, квітень може вередувати, буянити і навіть падати на підлогу, дриґаючи ногами, якщо щось йому не подобається.

Фото: old.wetterzentrale.de

19 квітня, у четвер, якраз такий випадок. Бо циклон північного походження та його атмосферні фронти приженуть в Україну сильний вітер. Штормові пориви північно-західного вітру досягатимуть 15-20 метрів за секунду. Сіятиметься дощик, у східній частині можливі помірні дощі, у західних областях суттєві опади малоймовірні. До вітру приєднається похолодання.

Протягом четверга температура повітря в Україні становитиме +10+15 градусів. На північному сході — Сумщина, Харківщина, Луганщина — навіть +8+12 градусів. У південній частині та на заході – трохи тепліше, +14+20 градусів.

20 квітня погода суттєво не зміниться, буде прохолодно або помірно тепло та вітряно. Дощі, щоправда, залишаться лише в східній частині, у більшості областей переважатиме суха повітряна маса.

21 квітня хлопчик-квітень вирветься вперед і гайне до високих градусів. В Україні очікується суттєве потепління до +20+25 градусів. Дощі не наважаться потривожити комфортні градуси, без опадів.

22 квітня, у неділю, в Україні знову похолодає до +14+17 градусів зі східними дощами та переважаючою сухою погодою.

23 квітня у західних областях потепліє до +16+20 градусів, на сході пройдуть прохолодні, +11+16 градусів, дощі. На решті території очікується суха погода з температурою повітря +13+18 градусів.

24 квітня до західних кордонів України підійде атмосферний фронт, який протягом доби накриє дощами значну частину нашої території. Дощі пройдуть повсюди, окрім східних областей. Дощі знизять температуру повітря до +12+17 градусів. Проте на півдні та в центральних областях передбачається +16+22 градуси.

25-26 квітня в Україні переважатиме неоднорідна погода з періодичними дощами та прохолодною повітряною масою. У середу та четвер висока ймовірність сильного вітру.

У Києві коливання погоди відбуватимуться в такт із домінуючою синоптичною ситуацією.

19 квітня – вогко, вітряно та прохолодно. 20 квітня – без опадів. 21 квітня у столиці потепліє до сонячних +22+24 градусів. З неділі у Києві знову похолодає до +14 градусів. А впродовж 23-26 квітня буде помірно тепло, проте збільшиться ймовірність дощу, особливо у наступні середу-четвер.

Найближчим часом про нічні заморозки, попри хвилі похолодання, на щастя, не йдеться.

Від такої мінливості погоди може запаморочитися голова, як часом втомлюється дорослий спортсмен, повторюючи рухи дитини.

Але, погодьтеся, цього приємного запаморочення ми чекаємо цілий рік.

Щоб знову переконатися, що оцей квітень, коли все вперше розцвітає і так розкішно пахне, коли ми спостерігаємо за дитинством весни – найкращий.

Наталка Діденко

Залишити коментар