Вівторок, 29 вересня

Для того щоб зруйнувати застарілі шаблони та уявлення, відтепер не обов’язково бути епатажним артистом чи митцем, який випереджує свій час. Виявляється, аби про твої заяви говорили з радістю та подивом, достатньо… працювати в Міністерстві охорони здоров’я. Про те, як Уляна Супрун дозволила українцям «сидіти на холодному» – у реакціях від Opinion.

Насправді одним із перших дописів, які почали обговорювати у мережі, став дозвіл Уляни Супрун… мочити Манту. Те, від чого нас застерігали у дитинстві, те, через що ми боялися підходити до води, виявилося звичайним міфом, стереотипом. Себто вода на шкірі ніяк не може вплинути на дію ін’єкції, оскільки та вводиться внутрішньошкірно, куди вода сама по собі не проникає. А якщо всю цю інформацію приправити мемом для ілюстрації, виходить ідеальним рецепт допису, який набуде популярності серед користувачів.

Однак інформацією про Манту вже нікого не здивувати – цю тему висвітлив чи не кожний блогер. Новим «відкриттям» Міністерства став дозвіл сидіти на холодному. Виявляється, закиди про можливе запалення сечового міхура внаслідок сидіння на холодній поверхні не мають науково обґрунтованих доказів. Для того щоб це сталося, має спрацювати одразу кілька факторів, але навряд чи під їхніми діями комусь взагалі захочеться десь присісти.

Блогер Антон Ходза жартома запитав, чи легально відкривати таку правду людям, оскільки ті ще не оговталися від новин про Манту. А й справді, складно навіть уявити, що буде наступним у переліку руйнівних оголошень команди Супрун.

Випускаюча редакторка «Інформальянсу» Ірина Міллер, окрім радощів щодо відкриття працівників Міністерства, додала короткий рецепт того, як можна вилікуватися від циститу чи іншої біди, якщо вона таки прийшла. Перефразований рецепт Супрун та команди виглядає просто: достатньо випити відро води та почекати, поки та попроситься назовні. А ви кажете, народна медицина вже не в моді.

Дмитро Потєхін, політичний аналітик, відтворив можливу реакцію консерваторів, які й надалі навряд чи сядуть на холодний бетон. Мовляв, цього будівники ленінізму нам не обіцяли. Ну що ж, закон балансу каже про те, що коли хтось сидить, хтось обов’язково має стояти.

А ось журналістка Вікторія Світлова поставилася до такої ініціативи просвітництва від Супрун доволі насторожено, прирівнявши дозвіл сидіти на холодному до відмови від лікування та профілактики інших захворювань. Так, пані Вікторіє, оці підміни фактів не дають зрозуміти, чи то відкрита зрада, чи добре замаскована перемога.

Натомість політичний оглядач Богдан Кузьмич вбачає життєвість як у порадах очільниці МОЗ, так і  в її «мемчиках».

Два головних зруйнованих Супрун міфи у чотирьох римованих рядках зобразив пиьсменник і перекладач Олександр Ірванець.

Учасник гурту «ДахаБраха» Марко Галаневич розповів про неймовірну річ, повірити в яку досить складно: на Заході (так, тому самому, який гниє та псується) люди також сидять на холодному! Ось тепер навіть не знаю, чия правда є більш показовою.

Анастасія Войтюк, співачка та культурна менеджерка, зізналася, що в її голові також із самого дитинства жив принцип про неможливість сидіння на холодному. Пані Анастасіє, це, схоже, був навіть не принцип, а ціла вірусна атака на багатьох з нас. Але ж тепер! Скільки свободи, скільки бетону, на якому ніхто ще до нас не сидів!

Однак лікарка Леся Коковська-Романчук поставилася до допису Уляни Супрун доволі насторожено та критично, натякнувши, що насправді любителів посидіти на холодному все ж доведеться лікувати. Але, як виявилося, головною метою допису було продемонструвати поетичний талант Наталі Терещенко. Ну що ж, члени журі пішли обговорювати представлений поетичний твір, побачимось у нових реакціях!

Збирав реакції та сидів у теплому кріслі (бо недовірливий) Степан Коза

Залишити коментар