Вівторок, 1 грудня

Перемоги та здобутки українців користувачі соціальної мережі обговорюють не так часто, однак є речі, про які дійсно варто знати. 16-річний юнак із Закарпаття отримав уже дві медалі за винайдений ним папір із листя. Неймовірно, але своє відкриття Валентин Фречка зробив у шкільній лабораторії. Винахід талановитого українця вже встигли оцінити в Тунісі та Кенії. Трохи більше подробиць – у реакціях від Opinion.

Одним із першим про успіхи молодого українця повідомив народний депутат і науковець Гліб Загорій. Ще в березні автор допису розповів про успіхи української команди Малої академії наук у Тунісі: тоді нашим землякам вдалося завоювати одразу три медалі. Власне перемогу, себто «золото», отримав за свій винахід Валентин Фречка. Друге місце посів Микола Свереда за винайдення спеціального безпілотника, який може проводити енергоаудит будівель. Бронзова медаль дісталася Миколі Іванченку, який розробив спеціальний абсорбент на основі гірської породи, що може врятувати екологію від наслідків розливу нафти. Здавалося б, неймовірні ідеї та відкриття, однак вони, на превеликий жаль, залишилися поза увагою журналістів. Хоча, як зазначає у дописі політик, учасники працювали над своїми винаходами ледве не з самого дитинства.

Про успіхи українських школярів у Кенії повідомили на сторінці Міністерства освіти і науки України. Якоїсь миті навіть здалося, що замість сторінки офіційної структури ти потрапив на приватний профіль, адже така кількість окличних знаків та радості не дуже часто зустрічається серед SMM-ників міністерств. Але підтримувати своє, безумовно, варто.

Пізніше на цій самій сторінці пояснили, що Валентин Фречка за ідею виготовлення паперу з опалого листя отримав гран-прі Міжнародної олімпіади з екології. Тепер учень 11 класу готується до літа, коли представить свій винахід у Сполучених Штатах Америки. Це, звісно, не новина про Гаврилюка на волонтерському автомобілі та навіть не меми від Уляни Супрун, але дійсно вартує уваги. Хтозна, можливо, саме ця технологія врятує нашу екологію.

 

Микола Скиба, експерт із питань освіти та компетенції майбутнього аналітичного центру «Український інститут майбутнього», висловив переконання, що найкраще навчання базується на розв’язанні реальних проблем, і цей випадок – підтвердження. Насправді автор допису може мати рацію, адже одне лише копирсання в теорії навряд чи врятує цей світ, а ось застосування знань у реальному житті – цілком має на це шанси.

Не обійшлося і без охочих отримати побільше лайків та репостів. Користувачка Надія Паливода оприлюднила допис із цілком відомим для всіх зверненням: про цього хлопця не пишуть, про нього нічого не знають, давайте підтримаємо його репостами. Ех… Пані Надіє, людині, яка готується до презентації свого проекту в США, навряд чи важливо, скільки репостів буде на вашій сторінці. Та й репости роблять не так активно. Щось ви прорахували, треба було робити все у вигляді зображення. Скільки можна вчити…

До речі, про успіхи, яких досяг Валентин Фречка, є чимало сюжетів, пропонуємо і вам ознайомитися з деякими з них. Та й репости роботи не доведеться: виходить, хтось щось про хлопця таки написав. І неодмінно напишемо знову.

Збирав реакції та сушив листя Степан Коза

Залишити коментар