Середа, 23 вересня

Історію про хлопчика на ім’я Денис, який залишився сиротою, могла б оминути увага громадськості, адже він був далеко не першим, у кого життя вирішило відняти батьків. Однак у цьому випадку все не так просто: активісти та поліцейські дізналися про подальшу долю хлопця, якого нібито намагалися використати як робочу силу, а також погрожували та хотіли отримати документи на будинок, що залишився від матері. Натомість журналісти запевняють, що все не так однозначно. Про складну історію – у реакціях від Opinion.

До широкої аудиторії користувачів новину донесла співробітниця патрульної поліції України Зоя Мельник, яка розповіла, що майже одразу після смерті матері до хлопця прийшла жінка на ім’я Надія Денчик, яка нібито утримує дитячий будинок десь поблизу Харкова. Хлопець довірився незнайомці та погодився на її пропозицію. Однак потім, як розповідає сам Денис, пошкодував: Денчик, імовірно, брала до себе лише хлопців-підлітків, які влітку влаштовувалися працювати, а половину зарплатні віддавали власниці дитбудинку. Окрім того, є припущення, що старший із дітей застосовує фізичну силу щодо інших, а керує всім цим та ж сама пані Надія.

Зоя Мельник разом із волонтеркою та колишньою співробітницею поліції Ляною Теремковою написали заяву до відповідних органів та продовжують спостерігати за ситуацією. Згодом виявилося, що жінка, яка забрала до себе Дениса, не має будинку родинного типу, насправді ж є лише тимчасова опіка.

 

Мельник також оприлюднила фотографії з текстовими повідомленнями, які неповнолітній Денис отримував, імовірно, від тієї ж Денчик.

Ляна Теремкова пояснила, що насправді історія почалася не сьогодні, а восени минулого року, коли Денис самостійно викликав поліцейських. Як виявилося, хлопець був не єдиною дитиною у родині, а проблеми почалися задовго до смерті матері.

Головний редактор Newsroom Павло Федосенко на своїй сторінці повідомив, що волонтерам вдалося знайти бабусю хлопця, яка з великою імовірністю може стати новим опікуном. Федосенко конкретизував деякі деталі ситуації: у новій родині хлопець перебував лише 28 днів, за які Надія Денчик зробила йому паспорт, влаштувала до школи та навіть дістала путівку на відпочинок; будинок, який нібито намагалася забрати Денчик, має декілька власників, тож забрати його у хлопця просто неможливо. Також журналіст наголосив, що оцінку фактів та погроз має давати поліція.

Про ймовірне опікунство бабусі повідомила в коментарях до свого допису Зоя Мельник, зазначивши, що у такому разі слід було б допомогти хлопцю залишатися на зв’язку з волонтерами.

Журналістка Олена Добровольська також відреагувала на події довкола неповнолітнього Дениса. Сама реакція виявилася доволі емоційною та спрямованою, вочевидь, проти Надії Денчик.

Робити якісь висновки чи остаточно звинувачувати у чомусь будь-яку зі сторін не слід, тож спостерігаймо за ситуацією разом.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар