Вівторок, 22 вересня

Якось в одній прекрасній та незалежній країні один чудовий депутат порушив драконівські правила дорожнього руху, після чого безстрашна поліція оштрафувала правопорушника. Після цього народний обранець образився та поклав початок публічному обговоренню. Не промовчали і правоохоронці. Це була б добра казка, якби не сталася в Україні. Про те, як нардеп Володимир Ар’єв порушив ПДР та чому це стало відомо усім – у реакціях від Opinion.

Для тих читачів, хто хоче дізнатися все і одразу, пропонуємо стислий та, безумовно, суб’єктивний переказ подій, який оприлюднив блогер Микола Воськало. А ось хто насправді такий ніжний та навіщо ображатися – спробуємо дізнатися далі.

А почалась історія з допису самого народного депутата Володимира Ар’єва, який посягнув на святе та назвав поліцію структурою, що «перетворюється на ДАІ», оскільки замість допомоги – ловить і штрафує. Феноменально, пане нардепе, я також здивований, що вам не допомогли спокійно поїхати далі. Однак далі народний обранець не оминув можливості наголосити на важливості своїх справ, мовляв, їхав записувати надважливу передачу про бійця Нацгвардії. Хм… А це пояснює причину правопорушення? Є непереборною силою, яку передбачають ПДР? Це тема допису? Ну, ось і я не можу зрозуміти, до чого це тут.

Олексій Білошицький, заступник начальника Департаменту патрульної поліції, тактично та аргументовано натякнув народному обранцю, що взагалі-то правоохоронці могли кваліфікувати справу за іншою статтею, що передбачає позбавлення водія права керування на термін від 6 місяців до одного року. Натомість правопорушник лише заплатив штраф у розмірі 255 грн. Мушу зізнатися, відповідь заслуговує оплесків.

 

Усе могло б закінчитися на цьому. Нардеп розповів своє бачення, поліцейський пояснив дії своєї структури, полайкали один одного та розійшлись. Однак Володимир Ар’єв прийшов у коментарі до Білошицького та продемонстрував усі свої дипломатичні таланти: «менше пафосу, шановний». Браво, пане Володимире. Однак разом із цим нардеп наголосив, що проблема була у перекритті руху. Може, я, звісно, щось плутаю, але ж інші водії знайшли куди поїхати, хіба ні?

Віталій Безгін, член партії «Демальянс», подякував поліцейським за роботу та розкритикував допис та власне реакцію нардепа. За словами автора допису, саме через таку логіку та таких можновладців у країні все так непросто. Ну що ж, ми любимо за одним вчинком узагальнювати, але ж не до таких масштабів.

Були і спроби отримати нашу традиційну нагороду за найбільш невдалий жарт. Це феноменально, але премія знайшла свого власника буквально одразу.

Волонтерка та перекладачка Уляна Дідич заступилася за народного депутата, зазначивши, що допис був не про ДАІ, а про перекриту вулицю та відсутність варіантів проїзду. Пані Уляно, безумовно, а до чого ж тоді все ті ж слова про ДАІ та передачу про бійця? Є конкретна проблема, чому не написати конкретно про неї?

Офіцер поліції Євген Зборовський додав, що його та колег дійсно ображають порівняння з ДАІ, оскільки нова поліція не бере хабарів, штрафує на рівних, спілкується толерантно та ефективно працює. Який закоханий у свою роботу поліцейський, аж серденько радіє. Якби ж все так і було, як написано у Facebook.

Поставити крапку у цих дискусіях спробував начальник Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Євгеній Жуков, повідомивши про зустріч двох сторін Facebook-конфлікту. За його словами, сторони прийшли до спільного знаменника та обговорили момент взаємодії. Цікаво, якщо мене минулого тижня оштрафували за їзду на мопеді задом наперед, на розмову та обговорення співпраці мене запросять дзвінком чи листом на електронну пошту?

І, звісно, Володимир Ар’єв не відмовився від можливості знову щось прокоментувати. Цього разу він зазначив, що обговорювали не ситуацію, описану в нашій реакції, а рух при перекритті вулиць, аби водії не виявлялися правопорушниками. Оце я розумію, добре штрафи мотивують.

Ба більше, на прохання одного з користувачів нардеп навіть оприлюднив скріншот квитанції. А що ж ви, пане, не рідною мовою?

Збирав реакції та катався на мопеді Степан Коза

Залишити коментар