П'ятниця, 25 вересня

Народним обранцям вже давно треба було звикнути: кожний неправильний крок чи пляма на сорочці обов’язково стануть приводом для дискусій у соціальній мережі. Що вже казати про ситуацію з міністром інфраструктури? Дружина Володимира Омеляна народила міністрові доньку, однак, на втіху зрадофілам, зробила це у США. Чи є надія на припинення зради – у реакціях від Opinion.

Про народження доньки Володимир Омелян повідомив на своїй сторінці. Щоправда, можливо, це саме той випадок, коли варто все ж заборонити своєму смартфону визначати місцеположення. Хтозна, можливо, так би й не було численних дописів, дискусій, зрад. Принаймні, на цю тему.

Пізніше Омелян відреагував і на закиди про зраду, однак тепер допис або видалено, або приховано. Проте наші колеги встигли зробити скріншоти, тому маємо чудову можливість зрозуміти, що думає про всі ці дискусії сам міністр. За його словами, ніхто не приховував планів народжувати у США, для цього достатньо було… моніторити сторінки у соціальній мережі. Натомість міністр запевнив, що новонароджена донька отримає громадянство України. Ну що ж, панове блогери, моніторте, слідкуйте.

Анастасія Алекєєнко, засновниця модного блогу, зізналася, що, можливо, підтримала б обурення спільноти, якби дружиною Омеляна не була Світлана Бевза, одна з найбільш успішних українських дизайнерок. За словами авторки допису, для Бевзи-дизайнерки жити, народжувати та будувати кар’єру в Україні було б доволі дивним рішенням. Неймовірно прекрасна логіка на випадок, якщо треба переконати когось, що в Україні складно збудувати майбутнє. Оплески цій чудовій жінці.

Журналістка Христина Коціра запропонувала хоча б на секунду уявити, що дружина Омеляна також мала право на вибір, а народжував не сам міністр, а якраз Світлана Бевза. Ну що ж, проти цієї логіки складно сперечатися, тези такі, що навряд чи піддаються сумніву. Аргументація українських журналістів – сувора та безапеляційна.

Карл Волох, бізнесмен і громадський діяч, розкритикував тих, хто виступає проти Омеляна, назвавши міністра інфраструктури одним із найбільш патріотичних та ідеалістичних людей у керівництві країною. Щоправда, прирівняв його до Супрун. У цей момент десь самовпевнено посміхнулась одна Богомолець.

Громадський діяч Мітя Гурін був доволі лаконічним, запропонувавши критикам розповісти своїм дружинам, де ті мають народжувати. Премія за спробу організації найбільш масового скандалу в українських родинах, здається, знайшла свого лауреата.

А ось блогер Всеволод Дорошенко повівся доволі дивно: спочатку нібито щиро привітав Омеляна та дружину з народженням доньки, а потім із відчутним сарказмом запитав, чому політики їдуть відпочивати та жити за кордон, якщо в Україні залишається команда реформаторів. Назвемо цю картину так: «Я вас вітаю, але ось і зрада».

А нагорода за найбільш невдалий жарт, здається, має стояти десь на поличці у письменників братів Капранових. Не хвилюйтеся, у мене таких нагород аж сім.

Експертка зі стратегічних та кризових комунікацій Ярина Ключковська наголосила, що дружина міністра, звісно, має право народжувати де завгодно, але сам Омелян мав розуміти можливі ризики і не повинен ображатися на критику. Пані Ярино, а хто і де ображався, можна поцікавитись?

Валентин Красноперов, політичний аналітик, майже зміг перетворити зраду на перемогу, мовляв, народжувала дружина Омеляна все ж не в Москві. Справді, з цієї точки зору можна пробачити будь-що, а чи потрібно такою аргументацією користуватися?

Колумніст Дмитро Литвин обернув зраду проти її ж авторів: обговорення Омеляна відбувається в американській соціальній мережі і з засобів, які неможливо було б створити та поширити без американського образу життя. Спроба мислити нестандартно зараховується, спроба навести класні ілюстрації до своїх слів – провалена.

Блогер і татуювальник Дмитро Мрачник став на бік міністра інфраструктури, зазначивши, що хтось використовує доволі брудні прийоми, апелюючи до дружини міністра, яка ніяк не пов’язана з роботою свого чоловіка. І не посперечаєшся з цим. Шкода, щоправда, що і здивувати такими відкриттями доволі складно.

А журналістка Олена Яхно, схоже, трохи заплуталась у сучасній термінології і так і не змогла пояснити, що було в цій ситуації «зашкваром», а що – ні.

Блогер Антон Ходза лише поцікавився, чому всі так агітують за те, що всі дружини міністрів мають народжувати в Україні, але не закликають відпочивати на українських курортах? Може, й відпочивають, пане Антоне, просто літають на закордонний відпочинок, аби отримати досвід та втілити його в реальність на Батьківщині.

Збирав реакції та мріяв народити в США Степан Коза

Залишити коментар