Середа, 2 грудня

Хто там казав, що в Україні не скоро почнуть активно користуватися криптовалютою? Ось, будь ласка, невідомі хакери зламали сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а за повернення контролю над ним вимагають викуп розміром у 0,1 біткоїн. На сьогодні це складає приблизно 24 тис. грн. Що про це думають завжди готові до обговорення користувачі мережі – у реакціях від Opinion.

Зловмисники зазначили: окрім них, ніхто інший не зможе розблокувати сайт, однак після оплати вся інформація знову буде у доступі. Думаю, хакери теж припустилися помилки, адже могли б хоча б скористатися гугл-перекладачем, бо ж не всі у Міністерстві можуть знати англійську. Подумають ще, що це повідомлення про вихідний.

Зараз сайт виглядає так.

На офіційній сторінці Міністерства у соціальній мережі зазначається, що робота сайту тимчасово зупинена у зв’язку із втручанням третіх осіб, а фахівці планують відновити роботу найближчим часом. За результатами роботи фахівців планують зробити відповідні висновки, включно із заходами, направленими на посилення кібербезпеки. Вчасно ж ви, панове, про безпеку подумали, тут нічого не скажеш.

Всеволод Ковальчук, керівник «Укренерго», здивувався, що хакери так дешево оцінили доступ до нового сайту Міністерства. За словами автора допису, це виглядає так, ніби ті, хто програв тендер на розробку сайту, демонструють свої переваги у сфері кіберзахисту. Ну ось, здорова, нормальна конкуренція. Як там кажуть, за помилку треба платити? 0,1 біткоїн – це насправді не так вже й багато.

Консультант із кібербезпеки Єгор Папишев переконаний, що хакери навіть не знали, чий саме сайт їм доводиться «ламати», вони просто обрали найбільш вразливий варіант. Окрім того, інші, недержавні, сайти, що розміщуються на цьому ж сервері, були неодноразово зламані та використані для шкідливої активності. То, виходить, що Міністерство отримувало до цього кілька дзвіночків? Ні, ну справді, якщо вірити автору допису, хтось казав їм: «хей, хлопці, ми поки ламаємо всілякі онлайн-магазини, але ж і до вас дійти можемо», однак ніхто на це не відреагував.

Пожартувати з цієї новини спробувало чимало користувачів, окремої уваги заслуговує видання «Економічна правда». Мовляв, добувати потрібно було не вугілля, а біткоїни. Ха-ха-ха-ха. Вибачте, закашлявся.

Дмитро Гадомський, юрист і фахівець із авторського права, розповів, що дізнався про новину щодо Міненерго, перебуваючи на зустрічі з питань кібербезпеки. Смішніше й придумати не вийде, певно, навіть якщо старатись.

Блогер Микола Воськало пожартував, що хакери могли б намайнити цю криптовалюту і власноруч. Однак, певно, не врахував, що куди дешевше коштує зламати сайт якогось там міністерства чогось там, аніж купляти та будувати цілу ферму для біткоїнів.

Журналіст-аналітик та економічний оглядач Юрій Гаврилечко пригадав класичний для мережі жарт «яка країна, такі й теракти». Ну що ж, іронічно, скептично, саркастично, але можна було б і чогось більш ґрунтовного додати.

І майже традиційно не обійшлося без народної творчості.

Збирав реакції та не знав, радіти чи плакати, Степан Коза

Залишити коментар