Середа, 30 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Коли навесні випадає два чи й більше вихідних, від вибору, куди кинутися відпочити, крутиться голова. Попереду в багатьох українців цих вихідних аж чотири. За чотири дні можна познайомитися з різними географічними широтами, іноземною синоптичною ситуацією та яскравою немісцевою картинкою за вікном. Проте клімат дістався Україні такий благословенний, що не варто рвати душу і тікати світ за очі.

У нас є все. Гори. Карпати. Вершини, які можна підкорити. І полонини, де можна поледарювати, валяючись на новій траві.

Пахущі степи південної частини, де простір, лінія горизонту і купчасті хмари рядами.

Дніпро потужний, по якому можна пливти, на берегах якого можна насолоджуватися водою і тими, хто пливе.

Густі прохолодні хвойні ліси, де інтровертам радісно заховатися, і де легко дихається.

Ну, і на всі смаки та мікроклімати – горОди, де вихідними аж кипітиме від кидання картоплі у землю, де садитимуть, горнутимуть і волочитимуть.

І саме найближчими вихідними і полонини, і гори, і темні ліси, і річки, і людські городи та садки отримають від атмосфери чудовий подарунок — сприятливу синоптичну ситуацію.

Фото: www2.wetter3.de

Впродовж 28, 29, 30 квітня та 1 травня в Україні внаслідок діяльності антициклону очікується суха малохмарна тепла погода.

Високий атмосферний тиск унеможливить сильні чи помірні опади.

Локальні невеликі дощі ймовірні на заході та півночі України, проте вони не вплинуть на загальну ситуацію. Домінуватиме все одно суха повітряна маса.

Температура повітря у денні години коливатиметься в межах літніх значень, +22+27 градусів. Вночі буде в межах +5+10 градусів із поступовим зростанням до +9+14 градусів.

2-3 травня у більшості областей України синоптична ситуація суттєво не зміниться. Повсюди опади малоймовірні, лише на заході пройдуть місцями локальні незначні дощі.

Температура повітря у середу-четвер нажене градуси ще вище. Очікується +24+29 градусів.

Окрім приємності сонця, високих градусів та сухого повітря, не слід забувати про високу пожежну небезпеку за таких умов. Будьте дуже обережними з вогнем.

У Києві найближчими днями очікується однорідна комфортна синоптична ситуація. Впродовж вихідних, 28, 29, 30 квітня та 1 травня, суттєві опади у столиці малоймовірні. Вітер переважатиме південно-східного напрямку, від невеликого до помірного. Температура повітря 28 квітня коливатиметься в межах +20+22 градусів. Надалі стовпчики термометрів піднімуться до літніх +22+27 градусів.

2-3 травня у Києві переважатиме суха погода, буде тепло, навіть спекотно, +26+28 градусів.

Ось такий у нас клімат. Найближчими вихідними можна відвідати гори, камерні галявинки, вічні степи, космічні ліси, величезні річки і малюки-ставки.

І скрізь буде комфортно, затишно і красиво. Особливо, якщо ми обов’язково приберемо після себе сміття, прикрутимо гучність музики у лісі, відкриємо для себе нову квітку і спокійним відпочинком чи працею покажемо дитині, що найкраще може бути лише вдома. Там, де найпривітніший клімат.

Наталка Діденко

Залишити коментар