Середа, 30 вересня

Парламентська асамблея Ради Європи змінила формулювання резолюції та визнала фактичне управління ОРДЛО з боку Росії. Йдеться про резолюцію «Про надзвичайний стан», яка присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини. Асамблея майже одноголосно підтримала дві поправки, які підтверджують, що непідконтрольні уряду Донецька та Луганська області є «територіями, які перебувають під фактичним управлінням Російської Федерації». Детальніше – у реакціях від Opinion.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв, звісно, назвав це перемогою та додав, що казкам про шахтарів та трактористів з воєнторга нарешті кінець і в міжнародних документах. І справді, перемога, якби ще ці казки закінчились у головах чималої кількості людей, могли б просто зараз відкривати пляшку шампанського. Але не вам, пане Володимире, ви ж за кермом, ще один штраф – якось некласно буде.

Нардеп та екс-речник «Правого сектору» Борислав Береза пояснив все більш людськими словами. Насправді все просто: якщо на окупованій території тепер хтось порушує права людини, то вся відповідальність лягає на країну-агресора. Ну що ж, схоже, що справедливість маленькими такими кроками, майже навпомацки, але все ж готується до перемоги.

Аркадій Бабченко, російський журналіст, який з початком репресій та переслідувань переїхав до України, пояснив все ще більш просто: тепер всім начхати на думку Росії, її автоматично визначають окупантом. Боже, що ж ви робите, що не реакція, то привід дістати келих та наповнити його чимось святковим. Будьмо!

Тарас Березовець, політтехнолог і журналіст, наголосив, що зміни були прийняті завдяки ініціативі української делегації. Так, за це келих не піднімаємо, але добре, що хтось все ж виконує свою роботу.

Юрій Богданов, бізнес-консультант, також зробив акцент на стараннях української делегації та привітав Володимира Ар’єва. І я теж вітаю, непогана компенсація після скандалу з порушенням ПДР.

Політик, письменник та журналіст Олександр Бригинець привітав усіх із черговою дипломатичною перемогою. Господи, стільки вітань, що ніякої печінки не вистачить.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко також не втратила можливості позбирати лайків та прокоментувати цю дійсно важливу та значущу для нас подію. Каже, українська делегація в ПАРЄ – молодці. Вірю. Можуть, коли є бажання.

Блогерка Олена Монова, безумовно, отримує щореакційну нагороду за найкраще пояснення ситуації: Путіна зґвалтували, а Європа помолодшала та вирішила як слід постаратися у цьому політичному порно. Браво, краще й не скажеш.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська зазначила, що це рік дійсно важливий, адже може показати, чи дасть посилення міжнародного тиску на російську владу відповідний результат – початок деокупації українських територій. Як кажуть у народі, будемо жити – будемо бачити. Але хотілося б, звісно, вірити у краще.

Збирав реакції та допив пляшку шампанського Степан Коза

Залишити коментар