Понеділок, 28 вересня

У ніч на 26 квітня помер відомий дитячий письменник, журналіст і викладач Сергій Іванюк, також відомий під псевдонімом Сергій Оксеник. Іванюк був одним із тих, хто зайнявся відродженням Києво-Могилянської академії, тривалий час обіймав посаду ректора навчального закладу. У 2006 році письменник очолив редакцію журналу «Однокласник». А зовсім нещодавно, 17 квітня, відбулася презентація нового роману Іванюка «Вбивство п’яної піонерки». Як згадують Сергія Іванюка його друзі, колеги та студенти – у реакціях від Opinion.

На сторінці Києво-Могилянської академії зазначили, що для Іванюка з 17 листопада 1991 року і до останнього дня Могилянка була справою усього життя, а разом з тим письменник був і назавжди залишиться одним із символів навчального закладу, носієм і втіленням його характеру.

Володимир Єрмоленко, філософ, есеїст і перекладач, подякував письменникові, додавши, що Сергій Іванюк був людиною, у чиїй присутності завжди хотілося щось робити і завжди було відчуття, що твої власні знання і здібності примножуються.

Письменник і перекладач Олександр Ірванець написав, що Сергій Іванюк належав до людей, які не повинні та просто не мають права помирати. Разом із письменником для Ірванця відійшла велика частина загадкового і мудрого, прекрасного і доброго українського Києва.

Письменник і журналіст Богдан Ковальчук розповів про останню зустріч із Іванюком, коли той презентував свій новий і вже останній роман «Вбивство п’яної піонерки». Ковальчук впевнений: не стало людини-легенди.

Слова суму та скорботи висловили і співробітники книгарні «Є», наголосивши, що це дійсно велика втрата для літературної спільноти України.

Сергій Комберянов, юрист і письменник, зізнався, що завжди вважав Іванюка своїм вчителем, оскільки той був одним із перших, кому було не байдуже до писанини молодого автора. Для початківця, наголошує Комберянов, слова професіонала були усім.

Письменниця та літературна критикиня Юлія Кропив’янська пригадала своє інтерв’ю із Сергієм Семеновичем, яке відбулося три роки тому. Тоді Іванюк казав, що художні тексти – це гра, прекрасний спосіб прожити життя довше.

Ростислав Семків, літературознавець, видавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», не зміг підібрати слів, лише риторично звернувшись до письменника.

Письменниця та літературнознавиця Галина Ткачук назвала Іванюка своїм улюбленим викладачем, кращим науковим керівником та найкращим у світі Шефом. За словами Ткачук, читаючи його останню книжку, вона із радістю зауважувала, що у автора ще так багато всьому можна навчитися.

Роксана Харчук, письменниця, була приголомшена звісткою про смерть письменника. Авторка допису також пригадала, що колись Іванюк приймав у неї іспит, і кращого екзаменатора просто годі собі й уявити. Найважче, зізнається Харчук, писати слово «був».

Громадська активістка та волонтерка Ярина Чорногуз розповіла, що Сергій Іванюк був людиною, завдяки якій вона чимало відкрила для себе про літературу.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар