Вівторок, 20 жовтня

До України в рамках презентації своїх напрацювань у сфері реформи державної служби завітав всесвітньо відомий американський філософ, політолог і професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. Центральною для закордонного гостя, вочевидь, стала зустріч з українським прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Як реагували на приїзд Фукуями українці – у реакціях від Opinion

Володимир Гройсман анонсував створення нового проекту – «Цикл зворотного зв’язку державної служби», який, власне, і буде підтримувати професор Френсіс Фукуяма. Прем’єр-міністр наголосив, що нова якість держслужби – це саме те, чого потребують українці. Цікаво, а скільки праць американського філософа прочитав пан Гройсман? Ну так, суто особистий інтерес.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, напередодні зустрічі Гройсмана з Фукуямою провів паралель із політичними амбіціями Святослава Вакарчука. Ну що ж, для балансу амбіцій та думок можна було б запросити співака виступити на початку зустрічі. Мовляв, дивіться, яка талановита українська земля. Ну, і нехай українцям Вакарчук вже набриднув, може, Фукуяма ще не всі пісні чув.

А ось експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко доволі вдало пожартував про приїзд Фукуями. Мовляв, коли американський професор читає набір банальностей для наших політиків, які не читали його праць, десь плачуть справжні політологи та вітчизняні експерти. Ну що ж, пане Миколо, сльозами справі не допоможеш, але лайків зібрати можна.

Натомість Дмитро Баюра, професор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, поставився до лекцій пана Фукуями доволі схвально. Щоправда, висновки, які українець зробив із почутого, виглядають доволі загально. Ну, подумайте, «повинні бути інституції, які зможуть сформувати інститути довіри у державі». Хоч бери і в будь-яку передвиборчу програму вставляй.

Однак найпростіше, виявилось, розповісти про візит Френсіса Фукуями можна у римованій формі. Класика: тут тобі і сам Фукуяма, і стан доріг. Десь від щастя плаче один зрадолюб.

Обговорити доволі загальні та універсальні тези, які висловив Фукуяма, спробував і Валерій Пекар, український підприємець і громадський діяч. «Неспроможній державі ніхто не хоче платити», – ідеться в тексті. Так давайте мислити ще глобальніше: державі, яка не існує, платити не будуть. Чи я занадто широко взяв? Лайк не поставлять?

Політолог і засновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко продемонстрував класику несмішних жартів. Але несмішний він через відчуття гумору у вашого улюбленого автора чи через свою правдивість – вирішувати якраз вам.

Артем Чапай, український перекладач, мандрівник і письменник, нагадав, що «всі пророцтва» та прогнози Фукуями «точно» стали реальністю, але йому все одно хтось вірить. Власне, якщо ми ходимо на лекції всіляких коучів про те, як багатішати без смс та реєстрації, то які можуть бути здивування?

А український журналіст і письменник Олег Шинкаренко наголосив, що Фукуяма – це «інтелектуал чорної ікри», тобто той, хто має особливу пристрасть до званих обідів у шикарних ресторанах. Цікаво, куди повів американського професора пан Гройсман?

Збирав реакції та приміряв роль чорноікорного інтелектуала Степан Коза

Залишити коментар