Субота, 28 листопада

Основні рейтинги та перегляди, безумовно, роблять нові та застарілі зради, однак забувати та мовчати про перемоги теж не слід. Збройні сили України посіли восьме місце у рейтингу найсильніших армій Європи за версією Global Firepower. У загальному ж рейтингу наші військові посіли 29-те місце. Потенціал країн оцінювали за низкою показників, враховуючи географічне положення, людські ресурси, фінансову стабільність тощо. Нагадаємо, у минулому році у загальному переліку Україна зайняла 30-ту позицію серед 136 армій. Деталі – у реакціях від Opinion.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що наша армія є найсильнішою на європейському континенті серед збройних сил, що не є членами НАТО. Цікаво, як би змінився показник, якби ми все ж опинилися серед країн НАТО?

Подивимось на опублікований рейтинг. Дійсно, у загальному переліку ми посіли 29-те місце, ще й отримали чудову зелену стрілочку, що означає підняття у списку та, вочевидь, покращення показників. Найближчим нашим конкурентом є Греція, а просто в потилицю дихають чехи. Ну що ж, не найгірша компанія.

Перші ж місця посідають збройні сили США, Росії та Китаю. Одразу за ними – Індія, Франція, Британія та Південна Корея. Імовірно, у наступному році перелік лідерів може дещо змінитися, оскільки, відповідно до результатів дослідження, армії деяких країн продовжують підійматися у рейтингу.

А ось і перелік, який так активно поширюють наші колеги-журналісти. Дійсно, серед армій Європи Україна посіла восьме місце, перебуваючи майже поруч з іспанцями, італійцями та німцями. Однак оце «майже», звісно, доволі відчутне, і власне воно ж і не дозволило посісти лідерські позиції.

Однак, для тих, хто воліє говорити про перемоги, достатньо лише обрати рейтинг серед країн Східної Європи. І тут у нас є навіть військова «бронза» – третє місце. Випереджує нас лише РФ та поляки. Причому останні, ймовірно, можуть поступитися місцем наступного року.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська наголосила, що поціновувачі зради продовжуватимуть казати, що «нічого не змінюється», навіть після цих рейтингів. О, пані Олесю, то ви також знаєте всю чарівність таких наших співгромадян. Не хвилюйтеся, з цього вони навіть зможуть створити нову зраду, не кажучи вже про ігнорування якихось перемог.

Оксана Білозір, артистка та громадська й політична діячка, вочевидь, економить на словах у мережі Facebook, а то вклала всі свої враження лише у коротку радість та не менш коротку подяку. І таке теж потрібно, а то понаписують довжелезні тексти, а ти потім читай, вишукуй, не дай боже хтось там матюкнеться, а ти не помітиш.

Політтехнолог Олег Медведєв зазначив, що ми могли б мати кращі результати, адже деякі країни отримали бонусні бали лише за те, що є членами НАТО. Ну, і нехай їм буде соромно, таким-сяким.

Думали зрадоньки не буде? Ха-ха, погано ви мене знаєте. Ось, будь ласка, письменник і публіцист Валентин Бадрак. Цей пан наголосив, що високий рейтинг наших збройних сил пов’язаний із непередбачуваною слабкістю більшості армій країн Європи та слабкістю НАТО. Ви ж тільки подивіться, якого військового експерта ми відшукали! Ну, і далі, звісно, за планом: поганий президент, використання ситуації на користь рейтингів… Одним словом, вічна зрадофільська класика. Іноді її так не вистачає, краще за будь-які комік-шоу.

Однак на кожну суперзраду знайдеться відповідна перемога. Ось, наприклад, Мирослав Олешко, що не слово – то гордість та перемога. Не певен, що так і має бути, адже здорову оцінку ситуації ніхто не скасовував, але нехай полежить тут для балансу та рівноваги. Бо ж усе на світі має протилежність.

Збирав реакції та балансував між зрадою та перемогою Степан Коза

Залишити коментар