Четвер, 1 жовтня

Відтепер українські прикордонники відзначають своє професійне свято 30 квітня. Таке рішення прийняв Петро Порошенко. За його словами, свято має бути співзвучним реальним подіям саме в Україні, а вона є історичною наступницею Української Народної Республіки та Гетьманської Держави. Про новий день святкування та перші привітання прикордонників – у реакціях від Opinion.

На своїй сторінці Петро Порошенко запевнив, що Державна прикордонна служба веде свій родовід від спеціальних військових формувань доби Української революції 1917-1921 років. Цього року першому синьо-жовтому кордону виповнилося 100 років.

А вже у день самого свята, 30 квітня, президент привітав наших прикордонників, висловивши переконання, що вартові рубежів нашої держави й надалі залишатимуться взірцем професіоналізму, чесності та самовідданості. Ну що ж, будемо сподіватися на добрі пророцькі здібності очільника держави, але більше – на наших захисників.

Працівник прикордонної служби Олег Медведчук назвав рішення президента встановити новий день для святкування Дня прикордонника перемогою в ідеологічній війні, оскільки таким чином вдалося вирвати наших захисників із міцних обійм «московського брата». Медведчук переконаний: це не просто День, а той момент, коли з-під ніг ворога піднято прапор – символ, з яким будемо поновлювати і захищати кордони України.

А напередодні свята Медведчук розповів, що у Хмельницькому, де нині місце його дислокації, немає жодних заходів із нагоди відзначення цієї події з позиції звичайного воїна-прикордонника. Автор допису переконаний, що на територіях, де знаходяться прикордонники, необхідно проявляти патріотичну ініціативу старшому прикордонному начальнику, інакше ми й надалі матимемо «бессмєртниє полкі». Воно правильно, але ж не факт, що цей начальник зараз не десь «на шашликах».

Однак Олег Медведчук запропонував власне бачення заходу. У ньому, до слова, не йдеться про святкування з алкоголем, а навпаки: зібрання біля поховання загиблих воїнів та обговорення актуальних проблем допомоги побратимам.

Роман Шевченко, екс-помічник голови Державної прикордонної служби, також зрадів рішенню про нове свято для прикордонників, запевнивши, що тепер легко можна відрізнити «красунчиків» п’ятої колони, які святкують День прикордонника країни-агресора 28 травня. У мережі, за словами Шевченка, «вата» також жорстоко «завила». Ну, хоча б щось видно та зрозуміло з першого погляду.

Схвально відреагував на святкування Дня прикордонника 30 квітня і голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. У день підписання президент якраз відвідав Одеську область, де нагородив 12 прикордонників.

На сторінці Патріотичного братства прикордонників України привітали всіх, хто має честь належати до справи охорони державного кордону України. У дописі також зазначили, що в Україні нині кровоточить рана довжиною 409 км, за яку 71 прикордонник вже віддав своє життя.

Голова державної прикордонної служби України Петро Цигикал привітав прикордонників, зазначивши, що 30 квітня відзначається свято, яке має виключно український національний контекст. Цигикал також висловив вдячність кожному прикордоннику за нелегку, але почесну справу служіння Вітчизні, якій вони присвятили своє життя.

Збирав реакції та не сумнівався у міцності державних кордонів Степан Коза

Залишити коментар