Середа, 30 вересня

У школах та дитячих садках нас усіх нерідко добровільно-примусово запрошували до вивчення певних віршиків чи пісень. Процес здавався куди більш цікавим, якщо текст був наближеним до сучасності, однак і тут, як виявилося, можна трохи перебільшити. Як у франківському дитсадку висміювали рвані джинси – у реакціях від Opinion.

Письменник і перекладач Остап Українець оприлюднив у мережі фото з текстом пісні, за яким дитина звертається до матері з проханням залатати штанці, бо… сміються люди й горобці. На думку автора допису, у пісні прямим текстом говорять про такі «цікаві» та «приємні» для дитячої свідомості речі, як, наприклад, бідність. А мати, відповідно, є невихованою, оскільки не вміє доглядати дитину. Ба більше, є навіть коментар директорки дитсадка, яка переконана, що таким чином вони намагаються навчити дітей охайності. Ну що ж, схоже, до одного дитячого садка особливих черг тепер не буде, поспішайте. Тільки уважно подивіться на свій одяг, бо ж горобці засміються.

Ольга Романишин, лікарка та поетка, лише риторично запитала, чи не береже вона українську культуру, якщо має «розпатлані» джинси. Ну що ж ви, Ольго, як маленька. Звісно, що ні, заховайтесь у куток і стійте там, поки вам не залатають штанці. Культуру у рваних джинсах берегти не можна.

Піаніст, диякон та журналіст Роман Коляда вирішив стриматися від трансляції слів, які могли б почути від нього люди, що запропонували б його дитині вивчити подібну пісеньку. Складно не погодитися з автором допису: іноді дуже відчувається необхідність у примусовій відправці на пенсію. Адже має бути у кожному домі хтось, хто лататиме штанці.

Павло Зуб’юк, журналіст, імовірно, зміг відновити первинний варіант тексту, адже якщо придивитися на фото, стане помітно: якесь слово було прибране за допомогою коректору. Звісно, це жарт, однак наскільки влучними іноді вони бувають у просторах мережі!

Поетка Мілена Вітровська не втратила нагоди розкритикувати й римованість тексту, однак все одно у фокусі емоцій залишилися рвані джинси.

Письменниця Любов Буряк впевнена: освітня реформа потрібна як повітря, адже такими темпами нам не лише школу з церквою запропонують поєднати, а й підуть на більш дивні кроки. Хм. Ну, може, тоді будуть інші варіанти пісень, у всьому треба шукати переваги. Ось, наприклад: «Отче, посвяти штанці, бо сміються праотці».

Однак не обійшлось і від переробок від користувачів. Так, наприклад, юристка Анна Андрієвська запропонувала винесений із коментарів варіант про зв’язок рваних джинсів та «елгебете». У цій поезії, здається, прекрасно все.

Збирав реакції та годував горобців Степан Коза

Залишити коментар