Четвер, 24 вересня

Давня інтернет-мудрість каже: аби навчитися помічати фейки, хоча б одного разу треба на них все ж повестися. І найлегше нам повірити, звичайно, у зраду. Ось і останніми днями в мережі поширюється фейкова інформація про те, що українські військові нібито залишилися без зброї та під прямим обстрілом у так званому «секторі-М». Детальніше про невдалу спробу вчинити інформаційну провокацію – у реакціях від Opinion.

Спростували інформацію на сторінці 36-ї окремої бригади морської піхоти. Зокрема повідомляється, що противник вдався до подібних провокацій у зв’язку з кінцем АТО та початком ООС. Насправді ж такого сектору вже не існує на карті, а особовий склад військової частини повною мірою забезпечений і технічно, і матеріально, аби дати гідну відсіч окупантам.

А ось ветеран АТО, письменник і блогер Олексій Петров ще наголосив, що насправді при «виході на бойові» підрозділи отримують дуже багато боєприпасів до штатного озброєння, а загальна їхня кількість є такою, що часом немає куди скласти речі. Тому Петров наголошує: тих, хто розповсюджує дурню про сектор-М, треба одразу банити та видаляти з друзів.

Доволі ґрунтовний та великий допис про сектор-М та штучну зраду довкола нього опублікував відомий блогер Борис Немировський. Автор впевнений: тепер армія суттєво змінилась, і нині це не кілька добровольців, а дійсно армія, яка просувається вперед, а тому потрібно насамперед думати: хто може бути зацікавлений у хаосі, що має виникнути через вкидання подібної дезінформації? Ось так іноді здається, що значна частина українців отримує безкоштовні тренінги з фактчекінгу та протистояння інформаційній війні саме від блогерів. Ну, бо правильні речі ж дід пише.

А ось військовослужбовець та інструктор-волонтер Олег Бондаренко опублікував «відкритий допис» до всіх зрадофілів, зокрема для тих, хто поширює інформацію про сектор-М. У своєму зверненні Бондаренко запрошує на добу приєднатися до нього, аби отримати довготривалий терапевтичний ефект. Ну що, зрадофіли, вам організувати прямий автобус, чи, може, ви пішки дійдете?

Блогер і колишній військовослужбовець Олександр Шульман вкотре нагадав: війна йде одразу на всіх фронтах, і інформаційний є одним із найбільш важливих, тому інколи не завадить думати головою.

Відомий волонтер і активіст Революції гідності Роман Донік не відмовив собі у нагоді додати трохи сарказму, розповівши, що ледве втримали сьогодні сектор-М. Щоправда, навіть без сектору та без М.

Волонтерка та блогерка Дана Ярова поставилася до цього фейку доволі скептично, з відчутним сарказмом додавши, що травневими святами нас відволікли від того хаосу, що відбувався у секторі-М. Ви ж дивіться, пані Богдано, іноді навіть найкращий сарказм може сприйматися як звичайний факт.

Збирав реакції та видалив кілька друзів Степан Коза

Залишити коментар