Неділя, 27 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Рай кожен уявляє по-різному. Один Бог і ті, що вже в раю, знають точно, як воно насправді.
Людина ж фантазіями, словами, думками та бажаннями творить багато віків умовні райські пейзажі, кліматичні райські умови та душевну райську насолоду.

Все ж візьму на себе сміливість уявити, що Бог, коли виношував ідею створення ідеального місця для раю, якраз перебував на території України у квітні-травні.

І саме наші райські бузок, вишні, яблуні, абрикоси у цвіту, жовті кульбабки, зелена травичка, кущі калини, жасмину, барвінок, килими дрібних квіточок і шляхетні погойдування великих дерев з літаючим білим цвітом надихнули його на вибір ідеальних умов раю.

Дехто з нас нарікав, що зарано почалася спека, але це майже липневе сонце підсилює запаморочливі запахи, висвітлює відтінки різних сортів бузку і робить нас розімлілими від щастя весни, яка нарешті вибухнула усією неймовірною красою.

Фото: www.milmeteo.org

І завтра, 4 травня, триватиме в Україні спека, +26+32 градуси, буде багато сонця і переважатиме суха погода.

5 травня на заході України пройдуть локальні грозові дощі, які знизять температуру повітря до +23+27 градусів.

6 травня, у неділю, послаблення спеки досягне північної частини та більшості центральних областей України. Спека впаде до +22+27 градусів разом із окремими грозовими дощами зливового характеру. На сході та у південній частині ще очікується +26+32 градуси.

7 травня Україною пройде атмосферний фронту із короткочасними дощами та грозами. Опади більш ймовірні у нічні та ранкові години. Протягом дня повітря буде комфортним, +23+27 градусів.

8 травня температурний фон суттєво не зміниться. Проте підросте атмосферний тиск, і повсюди переважатиме суха погода.

9 травня у більшості областей України температура повітря знизиться до +21+26 градусів, а 10 травня знову градуси «підростуть» до +23+29.

У середу-четвер можливі локальні грозові дощі, які розташуються територією України вкрай нерівномірно.

Висока температура повітря сприятиме підвищенню пожежної небезпеки, будьте вкрай обережними з вогнем.

І під час грози не нехтуйте простими правилами – не ховайтеся під самотніми деревами, слід уникати виступів та підвищень, металевих предметів, не варто купатися під час грози.

У Києві 4-5 травня переважатиме спекотна погода. Послаблення спеки разом із короткочасними дощами очікується у столиці 6 травня.

На наступному тижні у Києві денна температура повітря коливатиметься в межах +22+25 градусів. Локальні дощі з грозами ймовірні 7 та 8 травня.

Час, коли все одночасно цвіте, пахне, буяє, коли ще немає пожовтілої трави, коли бур’яни ще сплять у колисках, коли сміються, плачуть солов’ї, коли все навколо одночасно і голосно співає гімн перемоги Весни – це справді райські пейзажі, кліматичні райські умови та душевна райська насолода.

І все це колись Бог побачив в Україні…

Наталка Діденко

Залишити коментар