П'ятниця, 25 вересня

У мережі та навіть поза її межами справжнє свято. Сполучені Штати підтримали Україну та прислали протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» (Javelin), які обговорюють вже не перший місяць. «Джавеліни» працюють за принципом «вистрілив і забув», адже корегувати політ ракети не потрібно, вона поцілить автоматично. Максимальна дальність вогню – 5 км. Усього Україні безкоштовно передали 35 пускових установок та 210 бойових ракет. Деталі – у реакціях від Opinion.

Новину про постачання комплексів «Джавелін» підтвердив президент України. Петро Порошенко зазначив, що ця довгоочікувана зброя значно зміцнила потужний стримувальний ефект нашої боєздатності та євроатлантичної безпеки. Порошенко подякував Дональду Трампу, підкресливши, що Вашингтон продемонстрував лідерство та важливий приклад. І дійсно, враховуючи вартість цих «Джавелінів», кращого прикладу годі й шукати.

А ось міністр оборони України Степан Полторак запевнив, що рішення Трампа щодо підвищення обороноздатності України дасть нам можливість приступити від теоретичної до практичної підготовки розрахунків «Джавелін», яка розпочнеться 2 травня, та створити потужний протитанковий резерв. Ну що ж, здається, з однією проблемою у вигляді ворожих танків ми розібралися. Рухаймось далі.

Посол України в США Валерій Чалий відзвітував, що доручення президента та народу України виконане. Вочевидь, без допомоги цього пана питання б не вирішилось. А про нього не написало жодне ЗМІ, давайте підтримаємо хлопця лайками та репостами, він цього заслуговує!

Натомість блогер Антон Ходза жартома склав цілу туристичну програму для «Джавелін», що прибули до України. Перлина екскурсії – знайомство з «українськими джавелініхами». Такі реакції теж потрібні, не сидіти ж нам з вами тут постійно із серйозними обличчями, правильно?

Політичний консультант і колишній нардеп Віктор Уколов скептично заявив про очікування на «свідків секти зради», які будуть доводити, що ті «Джавеліни» нам не треба. Але ж, пане Вікторе, звісно, будуть, однак слід перед ними поставити одну таку красуню, і одразу відбудеться поповнення у лавах секти перемоги.

Не обійшлось і без жартів про політиків. Так, Сергій Марченко, експерт ринку праці, висміяв схильність Юлії Тимошенко привласнювати собі чужі заслуги. Проте, якщо від цього кількість наших «Джавелін» може збільшитися, то хай собі говорить. А як ні – то чого слухати даремно.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов зазначив, що ми отримали унікальну зброю, аналогів якій Росія не має. Ну що ж, вишикуйте свої танки, панове-агресори, у нас є для вас подаруночок з Америки.

Блогер Helgi Sharp лише дуже тонким натяком підтвердив слова Юрія Бутусова, мовляв, беззахисні вікна російських танків вже чекають на наших «Джавелін». Усьому свій час, пане, усьому свій час.

Журналістка Олена Яхно лише лаконічно подякувала Дональду Трампу за подарунок у вигляді «Джавелін». Але ж яке важливе та приємне уточнення: «це такі штуки, якими можна збивати танки, гелікоптери та інше». Інколи навіть треба, пані Олено, інколи навіть треба.

А ось радіоведучий Дмитро Комаров вирішив провести, на його думку, смішну аналогію із ситуацією довкола нардепа Мустафи Найєма. Я завжди казав, що на нашому радіо з жартами не все нормально. Добре, хоч не анекдот про Вовочку. Хоча про одного таки можна пожартувати в контексті «Джавелін».

Збирав реакції та записався у секту свідків перемоги «Джавелін» Степан Коза

Залишити коментар