Понеділок, 28 вересня

Неподалік міста Авдіївка Донецької області загинув 19-річний український військовослужбовець із Вінниччини. Олександр Микитюк був бійцем 95-ї десантно-штурмової бригади. Повідомляється, що загиблий захисник став першою жертвою бойовиків після зміни формату АТО на ООС. Спогади про Сашка – у реакціях від Opinion.

На сторінці фонду допомоги військовослужбовцям «Повернись живим» зазначили, що Олександр Микитюк загинув на передовій, боронячи нас від російських окупантів. Хлопець був родом із села Білий Рукав Вінницької області.

Журналіст, волонтер і громадський діяч Назар Приходько наголосив, що саме Сашко Микитюк став першим загиблим героєм з часів запровадження ООС, що відбулося 30 квітня цього року. Приходько впевнений: як би командування не називало події на сході країни, насправді це війна, а 19-річний загиблий герой – її наймолодший небесний воїн.

Слова скорботи та жалю висловила і відома волонтерка Ольга Данилова, вкотре наголосивши на віці загиблого героя та додавши, що він неабияк радів життю та любив свою країну.

Письменник і боєць АТО Борис Гуменюк підкреслив, що цьому хлопцю завжди буде 19 років, і це мають знати всі.

Священик Олесь Август Чумаков також приєднався до висловлення жалю за загиблим героєм, поділившись відеозаписом, на якому Сашко Микитюк заспівав власну пісню про перебування на війні на сході України.

 

Режисер Євген Степаненко написав, що наша країна існує одразу в двох реаліях. У першій всі обговорюють розбиту щелепу Мустафи Найєма, а у другій – згадують загиблого героя, якому на Великдень виповнилося 19 років. Степаненко переконаний: саме такі хлопці припинять цю війну, і перемога має відбутися одразу в обох реаліях.

Журналіст і письменник Руслан Горовий зізнався, що, хоча й розуміє свідомий вибір та мету такого рішення, все одно неймовірно тоскно на душі.

Лариса Білозір, депутатка Вінницької обласної ради, також приєдналася до українців, які висловили слова скорботи у зв’язку із загибеллю 19-річного військовослужбовця.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар