П'ятниця, 25 вересня

Керівниця одеського обласного осередку «Правого сектору» Тетяна Сойкіна на «Марші українського порядку», який відбувся в Одесі 2 травня, заявила, що Україна належатиме «українцям, а не ж**ам». Відео виступу можна знайти на сторінці Тетяни, натомість Opinion пропонує добірку реакцій лідерів думок українського сегменту мережі Facebook, аби зрозуміти, як поставилися до такої заяви одесити та українці загалом.

Після того як у мережі піднявся справжній ґвалт щодо висунутої заяви, сама Тетяна Сойкіна опублікувала допис із вибаченнями та поясненнями, що насправді фраза була вирвана з контексту, а звинувачувати «Правий сектор» у антисемітизмі – абсурдно. За словами Сойкіної, «ж**ами» вона назвала не євреїв, а олігархічні клани, які грабують і знищують Україну. Ну що ж, непогано було б провести для пані Тетяни окрему лекцію про правильність вживання синонімів. І про мову ворожнечі теж не завадило б.

Реакція на подібні слова була доволі однозначною. Так, наприклад, відомий письменник, психолог і психотерапевт Борис Херсонський запропонував Тетяні Сойкіній безкоштовну консультацію.

Особисту зустріч і допомогу Тетяні запропонував і відомий художник та директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Митець запропонував консультацію щодо «увімкнення мозку». Цікаво, на яку з перших пропозицій погодиться Сойкіна. Можливо, перед тим як піти до психотерапевта все ж слід скористатися пропозицією Ройтбурда? Ох, як же все заплутано.

Борислав Береза, нардеп і колишній речник «Правого сектору», розповів, що якось Дмитро Ярош пояснив: у «ПС» не важливо, хто ти за національністю, а важливо те, що для тебе означає Україна. Схоже, як прийнято казати у мережі, «Правий сектор» зламався, несіть новий.

Відомий український піаніст Павло Гінтов також розкритикував заяву Тетяни Сойкіної, висловивши сподівання, що її покарають, адже в цивілізованому світі людина, яка дозволила собі публічно сказати подібне, має відповідати за свої слова в суді. Хм, можливо, правоохоронці теж запросять Сойкіну на безкоштовну консультацію?

Журналістка Олена Добровольська не змогла пояснити, чим керувалася Тетяна Сойкіна, однак підкреслила, що так робити не можна. Сама Добровольська прояви антисемітизму вважає у кращому разі розумовою незрілістю та спробою перекласти на когось відповідальність за свої невдачі.

Письменниця та журналістка Зоя Казанжи пригадала, що Тетяна Сойкіна була учасницею Майдану та у 22 роки пішла в АТО. Однак, на думку авторки допису, навіть такі біографічні рядки не дають індульгенції на ідіотизм та ксенофобію. До самої Сойкіної журналістка поставила кілька питань. Особливої уваги заслуговує останнє з них. І додати нічого.

«Айдарівець» і учасник АТО Максим Козуб також розкритикував заяву Сойкіної та наголосив, що фронт не є індульгенцією. Козуб також подякував Борису Херсонському та Зої Казанжи за реакцію на антиукраїнські заяви.

Збирав реакції та відписався від оновлень «Правого сектору» Степан Коза

Залишити коментар