Вівторок, 29 вересня

Легкі гроші – це завжди спокусливо, особливо, якщо маєш квартиру десь у Києві. Напередодні фіналу Ліги чемпіонів, який відбудеться у столиці, власники тамтешніх апартаментів вирішили перейняти практику інших країн та підняти ціни на житло. Однак користувачі мережі переконані: замість традиційного та очікуваного подорожчання цін у 2-3 рази кияни вирішили збільшити вартість у 20-30 разів. Як на це реагують у мережі – у реакціях від Opinion.

Письменник і перекладач Остап Українець впевнений, що ціни є доволі показовою ситуацією, оскільки продемонстровано той пласт людей, які встали на захист власників квартир та стверджують, що для іноземців ці гроші все одного нічого не вартують, ніби вони отримують кошти просто так. Та це ж просто заздрість, пане Остапе, хіба ні? Ну, хто з цих коментаторів на футбол до Мадриду літав? От і я про те ж саме.

Однак найсумніше, що люди, про яких говорить Остап Українець, не є якимись випадковими персонажами. Ось, вашій увазі Тимофій Мілованов, почесний президент Київської школи економіки. Цей пан переконаний, що будь-яка ціна є нормальною, якщо хтось цю суму все ж заплатить. А підвищення цін, на думку автора допису, є перемогою одразу для кількох сфер. Ну що ж, таких сортів перемоги нам ще не пропонували, навіть куштувати якось страшно.

Блогерка Анна Амарго погодилася, що практика з підняттям цін є нормальною, однак для більш розвинених міст. Київ, вочевидь, блогерка до таких не уналежнює, наголошуючи, шо столиця отримала шанс та можливість показати себе. Схоже, можливість використовується якось дуже посередньо.

Не обійшлось і без мережевої творчості. Там, до слова, пригадали й обіцянку президента України поселити деяких гостей у себе вдома. Хм. Може, стати гостем?

Олексій Краснощоков, голова громадської організації «Підмога.інфо», прокоментував ситуацію доволі сухо, лише зазначивши, що у Грузії можна заселитися у шикарний готель за 50 доларів, натомість у Києві та Одесі за такі гроші слід розраховувати хіба що на радянські номери. То, може, стиль такий, «совьєт юніон класік», багато ви розумієте, Олексію.

Богдан Логвиненко, письменник та автор проекту Ukraїner, зізнався, що бачить у цій історії не зраду, а перспективу, шлях та можливість туристичного розвитку Києва. Шлях, пане Богдане, можливо, і добрий, але ж дорогий, я краще пішки.

А ось політик Ігор Насалик повернув обговорення зовсім у інший бік, запропонувавши квартиру для вболівальників всього за 1 грн. А ви кажете, що не вистачає оригінальної політичної реклами та піару. Тепер більше не кажіть. До слова, автору допису у приват не пишіть, квартира лише для іноземців.

Натомість заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов переконаний, що київські ціни на готелі та оренду житла під час фіналу Ліги чемпіонів – це фіаско. Однак, Петухов не відмовив собі у можливості похизуватися, що вже кілька разів безкоштовно «хостив» туристів у власній квартирі. Ну що ж, є чудова можливість повторити всю цю історію.

Збирав реакції та знімав хату в селі за 200 грн на місяць Степан Коза

Залишити коментар