П'ятниця, 27 листопада

Телеканал «Інтер» опинився у центрі нового скандалу, цього разу – через програму до 9 Травня. Зокрема ажіотаж користувачів мережі спричинив епізод «святкового концерту з нагоди Дня Перемоги», в якому ведучий Андрій Доманський виголошує промову в доволі наближеному до російської пропаганди стилі. «Сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили під час факельної ходи у нашій столиці», – заявив ведучий. Реакція на таку риторику Доманського та політику телеканалу «Інтер» – у реакціях від Opinion.

На сторінці «Національного корпусу» заявили, що на 5-й рік війни з Росією «Інтер» транслює зневажливі заяви, які паплюжать пам’ять загиблих героїв і маніпулюють свідомістю українців, підігруючи на боці Володимира Путіна в гібридній війні. Сам «Інтер» назвали телеканалом олігарха-колаборанта Льовочкіна, а в разі ігнорування владою цієї ситуації «Національний корпус» пообіцяв залишити за собою право «на будь-які адекватні дії задля забезпечення інформаційної безпеки країни». Цікаво, після не такої вже й давньої пожежі на «Інтері» хоча б закупили нові вогнегасники?

 

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович запропонував увазі читачів прості рецепти того, як запустити чи, навпаки, зупинити «побєдобєсіє» по-українськи. Ех, пане Володимире, вони ж вам ще ті «щупальця» згадують, а тепер ще один привід закидів. Тримайтесь там, чи що.

Політичний експерт Олексій Мінаков назвав програму на «Інтері» безпрецедентною за масштабами антиукраїнською пропагандою, «вишенькою» на торті якої стане помпезний шоу-концерт із Повалій та іншими, які будуть виконувати радянські пісні. У перервах, ясна річ, ведучі розповідатимуть про фашистських злочинців, чиїми іменами назвали вулиці українських міст. На думку експерта, потрібна як мінімум реакція високопосадовців. Тільки якщо вони не будуть зайняти підспівуванням Повалій, пане Олексію, тільки якщо так.

Блогер Мирослав Олешко наголосив, що називати українських героїв фашистами, які були ворогами як нацистам, так і комуністам, – це нахабна брехня, за яку потрібно відповідати. Пане Мирославе, не хвилюйтеся, хлопці з «Національного корпусу», вже, здається, готові.

Громадський активіст і піарник Олександр Равчев зазначив, що виступає за свободу слова та проти переслідування ЗМІ, однак у разі якщо «Інтер» позбавлять ліцензії, автор допису не буде проти.

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок звинуватив у всьому тих, хто виступав проти дій та рішень українських націоналістів. Також Тягнибок пообіцяв навести лад у державі та покінчити з московською пропагандою так само неминуче, як покінчили «з бовванами Лєніна».

Роман Шевченко, екс-помічник голови Державної прикордонної служби, запевнив, що вимагає, аби «Інтер» нарешті закрили в Україні. Ну що ж, вимога, може, і справедлива, але, на жаль, зовсім не нова.

Айдер Муждабаєв, заступник генерального директора телеканалу ATR, лаконічно підкреслив, що «руського міра» в Києві боятися не треба, оскільки він і так тут.

Катерина Гандзюк, блогерка та керуюча справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, навпаки, впевнена, що ситуаціям, подібним «Інтеру», залишилося недовго, оскільки всі їхні транслятори відверто брешуть: хто підписникам, а хто собі.

Збирав реакції та гуглив, хто такий Доманський, Степан Коза

5 комментария

 1. Валентин on

  Я рускоязычный гражданин Украины и я считаю что этот профашистско рашистский канал закрыть давно пора .
  Пусть катятся ко всем чертям в свое останкино . Понаехали тут тролли кремлевские вещать свой пропагандос о величии вовки пуТлера нам. На черта вы в Украине вообще сдались … Только можете и умеете грязью поливать мою страну Украину и её народ .

 2. Украина страна контрастов,комуняки это зло,но прошло почти 30 лет как власть уже не комунякская,а вотпредложить чтото в замен ну так чтобы народ не тосковал о прошлом не смогли или не захотели,вот люди и сравнивают комунякскую стабильность с сегодняшним процветанием,призываем весь мир не признавать дэрляндию а на юге Украины на авто.через одного номера пемере(приднестровские)кто их пускает а самое гловное ездят и не бояться.А интер не надо закрывать ,надо сделать так чтоб он вещал то что в интересах государства и способы сдесь все хороши.Слава Украине!

 3. До дня памяті жертв Холокосту поляки прийняли закон про заборону «бандерівської ідеології» (УНН з посиланням на Dorzeczy)
  Украина — единственная страна в мире, где:
  — за 20 лет до Холокоста был ГЕНОЦИИД (1917-1920);
  — руководство страны заставляет чтить погромщиков во главе с Петлюрой!!!
  — на могиле жертв Холокоста (Бабий Яр) стоит памятник пособникам убийц (коллаборантам ОУН).
  В мире идет борьба с бывшими нацистами, а в Украине нужно бороться с их героизацией!!!!
  Украина — единственная страна в мире, где:
  — за 20 лет до Холокоста был ГЕНОЦИИД (1917-1920);
  — руководство страны заставляет чтить погромщиков во главе с Петлюрой!!!
  — на могиле жертв Холокоста (Бабий Яр) стоит памятник пособникам убийц (коллаборантам ОУН).

 4. Що тут коментувати? Скільки злоби, скільки ненависті в цій статті. І ми хочемо щось пристойне збудувати, може державу злоби. Замість любові ви закликаєте до ворожнечі. Що в цьому доброго? У війні 41-45 років приймали участь різні люди. Але вони вірили своїм керівникам так, як зараз люди вірять і Тягнибоку, і Порошенку, і Бойку, і Тимошенко, і ….. . А ми будемо мати результат через час. І підняття тарифів, і підвищення пенсій ілюзорне, після якого нема можливості купити те, що купував до підняття. Цеж така можливість стати ще раз мільонером. Ми вже всі були мільонерами. А зараз стати придатком західної економіки, культури — це завдання першої важності.

Залишити коментар