Вівторок, 22 вересня

Литовці помітили в інтернеті нову колекцію від бренду Adidas – одяг червоного кольору, на якому зображено герб Радянського Союзу та напис USSR. Через таку знахідку литовці активно поширюють хештег #Stopadidas та закликають долучитися до акції українців. Як відреагував на таку спортивну новинку наш сегмент мережі – у реакціях від Opinion.

І справді, у реальності новини сумніватися не доводиться: на сайті бренду одягу Adidas відшукати потрібну колекцію зовсім просто, достатньо написати у пошуку russian. Особливо цікавою є назва останньої сукні, оскільки tank можна перекласти і як «танк», і як «майка». Тонкий тролінг чи випадкова гра слів, га, Adidas?

Реакція була майже одностайною. Ось, наприклад, директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович пригадав, що раніше Adidas потрапляв до СРСР нишком, а тепер сам СРСР проник у Adidas. Ось тобі і зрада.

А ось художник Андрій Єрмоленко вказав на альтернативну колекцію, яка мала б вийти задля певного балансу та рівноваги. Цікаво, яка б з них була більш популярна?

Історик і публіцист Вахтанг Кіпіані переконаний, що пояснення доволі просте: Європа засудила нацизм, але не зробила те ж саме з комунізмом, саме тому такі колекції одягу виглядають цілком допустимими. Кхм. Європо, нам, здається, треба серйозно поговорити…

Однак не обійшлося і без прихильників колекції. Адвокатка та журналістка Тетяна Монтян зізналася, що придбала б собі таку сукню, якби… не була такою старою. Ось сидиш тут і думаєш. Або це такий крутезний сарказм, що одразу в’їхати дещо складно, або ж все справді поганенько.

Фотограф Сергій Моргунов переконаний, що проблема не в самому бренді, а в комунікації із Заходом на тему СРСР. Моргунов переконаний, що нова колекція є пропагандою насилля, а Міністерство закордонних справ має відреагувати якомога швидше. Пане Клімкін, можна навіть на латиниці! Хай сидять собі, перекладають.

Громадський активіст Сергій Стерненко заявив, що більше ніколи не купуватиме речі бренду Adidas. Сергію, треба ще й старі всі повикидати, їх же тепер все одно не вдягнути.

Аналітик Дмитро Ткаліч запропонував для Adidas свій діагноз, пояснивши (не)велику помилку компанії, яку насправді було б не так складно перевірити.

Громадський активіст Сергій Філімонов також засудив дії компанії Adidas, зазначивши, що радіє через те, що його улюблена команда змінила бренд на інший. Пригадав Сергій і дитячу фразу. Хоча насправді у цього речення було ще стільки аналогів… Ех, дитинство.

Збирав реакції та вирішив не мити свої кроси від Adidas Степан Коза

Залишити коментар