Неділя, 29 листопада

У Лісабоні, де 6 травня відбулось урочисте відкриття музичного конкурсу Євробачення-2018, відбулася акція «Безсмертний полк», у якій взяла участь і виконавиця з Росії Юлія Самойлова. Повідомляється, що в акції брали участь близько 500 осіб, а крім російських прапорів та портретів учасників Другої світової війни, були також і прапори України, Білорусі, Казахстану та Грузії. Як відреагували на таку міграцію «руського міра» у мережі – у реакціях від Opinion.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська констатувала, що цинічність російської влади до власних громадян стала вже цілковитою нормою, адже випадок із Юлією Самойловою – це якраз ілюстрація тактики «за спинами інвалідів». Цікаво, а сама Самойлова хоча б заспівала на цій акції?

Разом з тим Олеся Яхно-Белковська звернула увагу на той факт, що з-поміж різних прапорів у акції «Безсмертного полку» був і прапор нашої країни. На думку експертки, така технологія не є новою для Росії, оскільки напередодні референдуму в Голландії такі ж самі «українці» агітували проти асоціації України з Європейським Союзом. Ну що ж, Штірліци, вас, здається, розкрили, йдіть по домівкам.

Громадський активіст Сергій Стерненко переконаний, що схожі акції слід очікувати і в Україні. Вочевидь, найбільша їхня концентрація має припасти на відзначання Дня Перемоги. Ну що ж, Сергію, не все так погано: Самойлова до нас навряд чи приїде, а куди ж вона без пісень? Хіба що на літак додому.

 

Не промовчали й мешканці країни-агресора. Так, Олександр Тверський, публіцист, двома літерами чудово проілюстрував все ставлення до подібних акцій. Премія за найбільш лаконічний коментар, здається, має свого нового володаря. Чи те, що залишилося під крапками, теж рахується?

Однак не обійшлось і без гумору. Блогер Артем Мадлер спершу переплутав Самойлову… з Кернесом. Ну що ж, певні схожості є. Наприклад, обох навряд чи бажають бачити на головних сценах України.

Журналістка та громадська активістка Олена Ротарі лише запитала, чи планує Самойлова співати про Леніна. Ви що, пані Олено, такі пісні лише вдома та для царя, там лісабонці хіба щось зрозуміють?

А ось журналістка Анастасія Пашинська знайшла доволі вдалий відповідник для фото, яке прикрасило не один допис, присвячений акції на чолі з Самойловою.

Оксана Дихніч, керівниця проектів «Антизомбі» та «Громадянська оборона», припустила, що дещо схоже можна побачити, коли відкриються ворота до пекла. Ну що ж ви, пані Оксано, якщо це буде Лісабон із кількома адептами «руського міра», я думаю, це не так страшно, тоді й пекло можна змінити під власний смак. А ось заклик поглянути на прапор із Леніним, де все написано українською, доволі цікавий.

Аркадій Бабченко, російський журналіст, який із початком репресій та переслідувань переїхав до України, доволі справедливо обурився якраз оцьому україномовному надпису «Пролетарі всіх країн, тра-та-та». Ну що ж, чим не частина «ми ж брати», та ще й на європейській арені.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, впевнена, що жодної межі російської гібридної агресії не існує, оскільки Кремль використовує всі наявні інструменти для просування своєї політики. Саме тому розділяти політику та мистецтво, на думку авторки допису, не слід. І з цим, шановні панове читачі, не погодитися доволі складно.

Збирав реакції та речі до Лісабону Степан Коза

Залишити коментар