Четвер, 24 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Святами та відзнаками українці не бідні. На кожні регулярні умовні 30 днів припадають свої «від Романа до Йордана». Свята релігійні, державні, професійні, пам’ятні дати, скорботні, особисті, кумедні, рідні та запозичені. Травень наповнений святами людськими та природніми ледь не найповніше.

Ми відзначаємо День солідарності трудящих або День праці, День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом, День кондитера, Міжнародний день пожежників, День радіо, День Червоного Хреста, День матері, Міжнародний день музеїв, Всесвітні дні метролога і травматолога, Європейський день парків, День філолога, Останній дзвоник, Трійцю, День Києва, Всесвітній день без тютюну… Це далеко не повний перелік свят і відзнак, які припадають на травень.

А якби ми змогли побачити список знаменних дат нашого довкілля, то він був би також солідний. Свято зелених листочків, свято бузку, свято абрикосового цвіту, день вкидання першої картоплі, день першого тюльпану, день пам’яті обсипання яблуневого цвіту, день Сонця, день першої грози… Ну, й так далі.

Як бачите, травень надзвичайно багатий на свята та відзнаки.

Тому варто поглянути на найближчу синоптичну ситуацію, щоб свята відзначити без метеорологічних неприємних сюрпризів.

Фото: old.wetterzentrale.de

11 травня Україну вже перетне холодний атмосферний фронт. У його тилу похолодає. На Сумщині, Харківщині та Луганщині знизиться температура повітря до +13+17 градусів. На решті території впродовж дня +18+23 градуси.

12-13 травня, вихідними, в Україні циклон із центром над Чорним морем зумовить дощову прохолодну погоду. Повсюди похолодає до +13+19 градусів. На північному сході передбачається до +11+14 градусів. Тепліше очікується лише в західній частині, +18+24 градуси.

14 травня дощі в Україні триватимуть, подекуди очікуються грози, температура повітря коливатиметься в межах 14-22 градусів тепла.

Тому протягом суботи-понеділка головними об’єктами нашої уваги будуть парасолі, легкі дощовики, кардигани, гумовики у сердечки та економія води для поливки городів та клумб.

15 травня дощі найбільш ймовірні у східній частині, проте волога в повітрі ще затримуватиметься практично в усіх областях. Температура повітря почне підвищуватися і в денні години досягне в межах України +22+26 градусів, тому дощі не зможуть втриматися у верхніх шарах атмосфери і періодично випадатимуть в різних областях України разом із грозами.

Отже, нас чекають найближчі холодні дощові дні з переходом у дощові теплі дні.

У Києві 11 травня буде сухо та +18 градусів, 12-14 травня очікується прохолодна волога погода з періодичними дощами та з температурою повітря +13+17 градусів. З вівторка почнеться поступове прогрівання, потепліє до +20+24 градусів, але також із локальними дощами, від невеликих до помірних.

Різноманітним і багатим на погодні явища буде найближчий синоптичний період. Як, власне, і увесь красень-травень багатий на відзнаки та свята.

Не забути б попрацювати.

Наталка Діденко

Залишити коментар